Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kociol do bufora 3000l?


Christo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

Jestem w trakcie przebudowy domu. Obecnie jestem na etapie doboru ogrzewania CO (podlogowka w sumie ok  230m2) i CWU.

W gminie jest zakaz montowania pieców na paliwo stałe, z wyjątkiem kotłów z podajnikiem lub zagazowujacym drewno. 

W planie mam bufor 3000l z dwiema wezownicami stalowymi i jedna ze stali nierdzewnej:

LMT 3000 2V + N825

https://zbiornik-buforowy.eu/lmt-3000-2v.php

Ewentualnie zastanawiam się nad zbiornikiem emaliowanym wewnątrz. Nie wiem co jest lepsze.

 

Do tego (nie wiem czy dobrze kombunuje) kociol Atmos dc50gsx przeznaczony do zagazowywania drewna. Chętnie bym widział Atmos ac50 do zagazowywania wegla i drewna, ale nie wiem czy to przejdzie przy odbiorze.

 

Całość będzie zasilala

Proszę o porady czy dobrze kombunuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kociol o mocy 30kw to takie minimum a 60kw to maximum dla bufora 3000 litrów? Najlepiej więc zamontować kociol 40-50kw. 

Różnice w cenie między 40kw, a 50kw jest symboliczna, więc lepiej się kalkuluje mocniejszy kociol. Wyższa sprawność, mniej wizyt w kotłowni, szybciej naladowany bufor. Chyba że coś źle zrozumiałem czytając różne wątki po forach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.