Skocz do zawartości

Arek966

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od tego sezonu zacząłem palić pelletem więc jestem na razie uczę się na nowo palenia. Mam piec z Pleszewa "pellpal 8kw slim" i ma kilka pytań, może ktoś tutaj pomoże 🙂

1.Mam ustawioną temperaturę max 60 stopni ustawione tak jak przy rozruchu. Ustawione jest żeby podajnik przez 2 sekundy dorzucał do paleniska pelletu ale przez ten czas nie może dobić do tych 60 stopni max osiąga 52-53 stopni dopiero jak ustawie na 3 sekundy. Ustawione jest według książki serwisowej w czym może może być problem ?

 

2.Jak już ustawię podajnik na 3 sekundy to dobije do tych 60 stopni ale trwa to nawet 3-4 godziny to jest normalne przy paleniu pelletem czy u mnie jest coś nie tak ?

 

Jeżeli w złym miejscu jest wątek to proszę go o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden nie sposób odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nawet nie wiem co i ile ogrzewasz . Czas nagrzewania zależy od wielkości / pojemności instalacji a jak chcesz tego uniknąć za każdym startem kotła to trzeba inaczej skonfigurować prowadzenie instalacji i pracę kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.