Skocz do zawartości
IGNOROWANY

schemat prawidłowa instalacja COW - koza z płaszczem wodnym


mariusz11363

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jak w temacie muszę podłączyć kozę z płaszczem wodnym i mam już wykonaną część instalacji.

System jest w układzie otwartym i chciałbym się upewnić, że mój schemat jest poprawny. Często w internecie mam wrażenie, że schematy są bardzo ogólne i nie ma zaworów zabezpieczających itd. 

Koza ma wyście na gorącą wodę oraz powrót, nie ma dodatkowych wyjść/wejść na czujniki.

 

I tu moje pytania:

1. Czy schemat jest poprawny? (Celowo poinąłem tutaj zawory kulowe, bo są dla mnie oczywiste.

2. Chciałem zamontować, jako dodatkowe zabepieczenie zawór dwufunkcyjny, który napełniałby instalację zimną wodą w przypadku kiedy mogłaby się zagotować.

https://allegro.pl/oferta/regulus-zawor-dwufunkcyjny-schladzajacy-dbv-1-7093522395?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=17967348206&gclid=CjwKCAjwwL6aBhBlEiwADycBIGH_C0TJDLpmXBw7bSA4L6tetfdfzxMTOPNbApSkrcWFrLoqNFR2FxoCUg4QAvD_BwE

Gdzie taki zawór najlepiej umieścić w moim układzie oraz czy nie jest to już nadmiar zabezpieczenia?

Skoro woda będzie nadmiarowa to wpłynie do zbiornika wyrównawczego, który automatycznie uzupełni brak wody.

Naczynie wzbiorcze ma zawór automatyczny.

3. Czy i gdzie zamontować zawór bezpieczeństwa? Na róże wzbiorczej?

uklad_otwarty.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.