Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór trójdrożny


Rafixacoin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem otóż zakupiłem nowy piec na pellet i w nowym piecu 30kw  są 2 pary wyjść. Problem polega na tym że piec powinien mieć zawór mieszający trójdrożny (ochrona powrotu) czy na 2 powrotach muszę instalować zawór trójdrożny z siłownikiem? Czy konieczne są 2 pompy na wyjściu z pieca? Dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 15:58, sambor napisał:

Jaki to kocioł?

Zaw ochrony powrotu nie ma siłownika , to zawór termostatyczny!

Witam. Jest to kociał na pellet 30kw firmy JARSTAL. Link do tego  zaworu https://allegro.pl/oferta/zawor-trojdrozny-5-4-silownik-230v-sterownik-5448549948

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

Ten 3D się do tego rodzaju pracy nie bardzo nadaje,

Tam powinien być np Esbe  VTC511/55C lub jego odpowiednik np z afriso

Dziękuję za podpowiedź a co z 2 pompami na wyjściu z pieca za zaworami termostatycznymi? 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sambor napisał:

Weź to jakoś przedstaw graficznie - tam chyba będzie potrzebne sprzęgło hydrauliczne 70-100kW  i dod pytanie po grzyba 2 wyjścia na instalację?

Sory za jakość ale rys od ręki. Tak to będzie wyglądać.

 

16653111635877126619965215497997.jpg

4 godziny temu, Rafixacoin napisał:

Sory za jakość ale rys od ręki. Tak to będzie wyglądać.

 

16653111635877126619965215497997.jpg

 

Pierwsze zdjęcie wyjścia z pieca a drugie powroty IMG-20221009-WA0003.thumb.jpg.ba64bffdd719f253fae1915475bae043.jpgIMG-20221009-WA0013.thumb.jpg.7febded94955e977c501c32fa7e73b92.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to oszczędniej zrobił - na 1 obiegu pompę + bojler

na drugim grzejniki, zaw 3-D i pompa na powrocie.

Nie podajesz jak duża ma być ta instalacja - ile m2 budynku, ale co podałem  to wystarczy na 300-400m2 budynku średnio ocieplonego.

Tam jeszcze brak naczynia wzbiorczego - otwartego lub zamkniętego podłączonego wprost do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

Ja bym to oszczędniej zrobił - na 1 obiegu pompę + bojler

na drugim grzejniki, zaw 3-D i pompa na powrocie.

Nie podajesz jak duża ma być ta instalacja - ile m2 budynku, ale co podałem  to wystarczy na 300-400m2 budynku średnio ocieplonego.

Tam jeszcze brak naczynia wzbiorczego - otwartego lub zamkniętego podłączonego wprost do kotła.

Dom 300m2 średnio ocieplony z poddaszem użytkowym ocieplonym wełna 20cm. 12 grzejników 20zeberek + 4 10zeberek +3łazienkowe . Przy starym piecu 20kw i jednym wyjściu 5/4 ciepłej wody nie starczało na poddasze. Pompka na 2/3 biegu ( na poddasze)  i zimne grzejniki na piętrze. Tak naczynko wybiórcze zaraz za piecem. (Zapomniałem dorysować). 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.