Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia pompy wilo Para. Junkers bosh Cerapur 2200 w


Jasiuzdr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Piec gazowy dwufunkcyjny kondensacyjny Junkers Cerapur GC2200W. Jak ustawić pompę ..Wilo Para Ku 15/6-43/5C,przy użyciu 5 grzejników panelowych w 5 pomieszczeniach w mieszkaniu 58m.jaki obieg? Która krzywa i bieg pompy? (zielone diody) na pompie. Dwa rzędy. 3 opcje- na rząd. 

Edytowane przez Ryszard
Poprawiono literówki w tytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Ustawienia pompy wilo Para. Junkers bosh Cerapur 2200 w
23 godziny temu, ARexx2 napisał:

W instrukcji jest błąd w opisie tej pompy. Dla grzejników z termostatami powinna być pozycja I z modulacją, II podłogówka, III stała prędkość. Bieg 2 lub 3 tak żeby Ci nie szumiało w instalacji a grzejniki równo nagrzewały. Wg mnie I albo III na drugim biegu.

Przepraszam mogłem pomylić model pompy. Na zdj. Moja pompa i takie ustawienie.uzywam termostatu pokojowy Salus RT510TX. Ale głównie rozchodzi się o ustawienie popmy ze zdjęcia. 

IMG_20221008_205652.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ARexx2 napisał:

Wg instrukcji nie powinien być ustawiony I bieg pompy bo mogą być problemy z ciepłą wodą. Zmień na II i będzie ok.

Dziękuję za odpowiedź i poradę. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat, z prośbą do osób obeznanych z pracą pomp w kotłach gazowych dwufunkcyjnych. Producent zaleca nastawę pompy na maksa, ze względu na grzanie wody (standardowo stała prędkość obrotowa, charakterystyka III). Niestety na tych ustawieniach u mnie pompa pracuje bardzo głośno, a nasiliło się to po zmianie sterownika na CT200 gdzie sterownik nie wyłącza pompy i po wyłączaniu palnika pompa mieli wodę w CO ... ;-(  Dołączam charakterystykę pompy od producenta pompy i kotła gazowego (te junkersa są chyba skopane ?). Mieszkanie, instalacja CO na rurkach miedzianych 15mm, 2xgrzejnik 2,5kW C22, 2xgrzejnik 1,4kW C22, 1xC11 0,7kW i jedna drabinka łazienkowa 0,8kW (moc dla 75/65stC).

 

 

wilo_para_3.jpg

Edytowane przez ARexx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.12.2022 o 13:55, ARexx2 napisał(a):

Odświeżę temat, z prośbą do osób obeznanych z pracą pomp w kotłach gazowych dwufunkcyjnych. Producent zaleca nastawę pompy na maksa, ze względu na grzanie wody (standardowo stała prędkość obrotowa, charakterystyka III). Niestety na tych ustawieniach u mnie pompa pracuje bardzo głośno, a nasiliło się to po zmianie sterownika na CT200 gdzie sterownik nie wyłącza pompy i po wyłączaniu palnika pompa mieli wodę w CO ... ;-(  Dołączam charakterystykę pompy od producenta pompy i kotła gazowego (te junkersa są chyba skopane ?). Mieszkanie, instalacja CO na rurkach miedzianych 15mm, 2xgrzejnik 2,5kW C22, 2xgrzejnik 1,4kW C22, 1xC11 0,7kW i jedna drabinka łazienkowa 0,8kW (moc dla 75/65stC).

 

 

wilo_para_3.jpg

Mam dokładnie ten sam problem tylko przy podłogówce, Junkers GC2200 + CT200 i chodząca w nieskończoność pompka CO. Wygląda na to że spowodowane jest wysyłaniem sygnału "grzej" w nieskończoność przez sterownik - ustawienie "czas wybiegu pompki CO" działa tylko po zakończeniu tego sygnału, dlatego nie jest odliczany czas (domyślnie 3min) i pompka się nie zatrzymuje. "Problem" NIE występuje przy wyłączonym sterowaniu pogodowym. Podejrzewam że to ja czegoś nie rozumiem i logika jest prawidłowa. Może ktoś mądrzejszy się wypowie i nas nakieruje? Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.