Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik KIPI 16kw + defro optima 18 std


piotr0503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zakupiłem palnik KIPI 16 kw, który został zamontowany w piecu defro optima 18 std. Niestety jestem totalnie zielony w temacie palników i nie jestem pewien czy to była dobra decyzja. Po rozpaleniu temperatura bardzo wolno wzrasta ( nie ważne czy ogrzewam dom czy sam zbiornik 300 litrów) i osiąga maksymalnie 42 stopnie. Być może znajdzie się ktoś kto miał podobny problem i będzie w stanie mi podpowiedzieć co robię źle. 

Przesyłam zdjęcia jak wygląda piec. 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu jest przynajmniej kilka problemów . Pierwszy to to właściwie " martwy " pierwszy kanał spalinowy za pierwszym płaszczem pionowym wymiennika z powodu przepływu spalin nad płaszczem przez otwór nad nim samym . Lekarstwo to wymusić przepływ dołem pod płaszczem zatykając np wełną skalna przepływ który jest u góry . W drugim i trzecim kanałach spalinowych powinny znaleźć się zawirowywacze które rozbiją struę spalin na ściany wymiennika żeby odebrać z nich ciepło . Ostatecznie przydał by się jeszcze czujnik spalin do pomiaru efektów ewentualnych modyfikacji .  Pozostaje jeszcze kwestia chyba najważniejsza to moc samego palnika . Dla zagrzania 300 litrowego wymiennika CWU potrzeba przy sprawnym kotle i palniku 16 kW ok 4 godziny ( orientacyjnie  nie liczyłem dokładnie ) i jeśli w tym samym czasie obciążysz kocioł CO to nagrzewanie może trwać w nieskończoność a kocioł może w ogóle się nie podnieść . Jedyne moim zdaniem lekarstwo na tę sytuację to ciągła praca palnika z zastosowaniem priorytetu CWU ( pompa CO nie będzie pracować ) do czasu nagrzania zasobnika CWU . Zapomnij o przepalaniu praca raczej ciągła 24 /24 aż wygrzeje zasobnik CWU i dopiero ciepło pójdzie na instalację CO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak zamontowaleś ten palnik w których drzwiach? Kolejna sprawa to trzeba go wyczyścić bo widać na wymienniku pozostałości po paleniu wynglem i drewnem i to w bardzo dużej mierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, jerrynur napisał(a):

Witam kolegów, mam problem z palnikiem kipi 16 kw piec defro optima plus 10 kw,pale pelletem ze slonecznika, nie moge ustawic parametrów rozpala sie dobrze, płomień 100%,pozniej slabnie płomień 0% i rozpalanie 🤔Proszę kolegów o pomoc, z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam. 

Wrzuć jakie masz nastawy żeby inni wiedzieli co poprawić a najlepiej  pytaj w dziale kipi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch zrób 42~44 a kaloryczność 4.8 chyba że masz super jakiś certyfikowany. Czyszczenie chyba powinno być mniej bo masz sterownik z pluma podajże, myślę że 4% z tego co pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpalaniu płomień jest na 100% bo masz właściwą dawkę do rozpalania, potem zapewne Ci zasypuje pelletem palnik więc go zadusza, najlepiej zaglądnij do palnika i zobacz, jeśli się kopci i pelletu jest za dużo to możesz wartość w kg. zwiększyć, i/lub kaloryczność. Nadmuch też jest za duży, raczej niżej 40 niż powyżej. Co do czyszczenia to rotacja na 20% też zbyt dużo, musi Ci się ułożyć żar, nie możesz go też zbyt często obracać i też nie za długo. Daj sobie 120 s i 4% na początek i obserwuj czy lepiej czy gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.