Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie owsem w sv200


Dioob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś próbował palić owsem na sv200 wersja zwykła bez pelletu. Wygląda  na to ze wyjścia nie będzie, z dostepnością węgla nawet do skruszenia jest jak jest, a owies mam za płotem za ok 1100 zl tona, nawet w przeliczniku 1:1.5.warto sie zastanowić.

Tylko tak czy na zwykłej płytce palnika "paliwo" nie bedzie zasypywac komory spalania, może lepiej dokupić płytkę do pelletu, proszę o porady co i jak, w tym tygodniu zrobie próbe i podzielę się informacjami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie mam tego palnika, ale mój wujek ma i próbował i był zadowolony. Szczegółów nie znam, czy bedzie palił w sezonie nie wiem, ale jak mówił spalało sie dobrze i nie było jako takich utrudnień. Wiem, że ma palnik do ekogroszku i żadnych płytek nie wymieniał.

Jak zrobisz próby podziel sie opinią 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej próbie palenia i jestem naprawde pozytywnie zaskoczony, rozpalanie bezproblemowe, zmniejszyłem wiatry płomień czysty, temperatura podajnika w normie, popiolu może więcej, za to mniej pyłu i do ogródka jako nawóz jak sie patrzy. Palilo sie ponad 24 godziny wiec za duzo nie mogę napisać. 

Nie wiem jak z podtrzymaniem w okresie letnim, będzie czas to spróbuje grzać samo cwu. Jak narazie jakas alternatywa jest, lepsze to niz dokładanie drewna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeszcze opłacalne grzanie CWU kotłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile wode grzeje grzałka, mam nadwyżke z fotowoltaiki bo oplacalnosci na eko nie ma żadnej,zreszta grzalka tez. Zdaje sobie sprawe że jest to w jakims sensie proteza, ale przyszly czasy takie jakie sa, mysle nad alternatwą jeśli chodzi o zrodlo ciepla lecz nie jestem w stanie ogarnac tego od razu na już, tym bardziej ze ostatnia modernizacja kotłowni byla 3 lata temu, a wszyscy wiemy ze to nie kosztuje 5 zloty. Mam plany dołozenia jakiejs pompy ciepla jako wspomozenie kotła, ale szczerze to najchetniej wrocilbym do starego kopciucha przynajmniej, lepiej bym spał i wogole. 

Edytowane przez Dioob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele PV i grzałka to dobre rozwiązanie. Teoretycznie kocioł też jest z i to z 5 klasą a na kopciucha w razie nagłej potrzeby pewnie da się go zmodernizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dioob

Rozpalałeś owies ręcznie, czy zapalarką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zapalarki, rozpalałem ręcznie, troche eko, drewna i rozpalka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Spalnie od 30 kg przy plus 10 do 70+ przy poniżej -10. Budynek 2 kondygnacje plus piwnica grzana metraż około 200 m2 ocieplenie bardzo słabe, temperatura oczekiwana 25,5 a waha się w zależności od pomeszczenia od 22 do 27

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 17:57, ByCygano napisał(a):

Spalnie od 30 kg przy plus 10 do 70+ przy poniżej -10. Budynek 2 kondygnacje plus piwnica grzana metraż około 200 m2 ocieplenie bardzo słabe, temperatura oczekiwana 25,5 a waha się w zależności od pomeszczenia od 22 do 27

jaki piec palnik?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owies fajnie się pali na SV ale jest dużo popiołu i spalanie miałem okło 40 kg/24 przy mrozach po przejściu na węglu to spalanie max w te mrozy co były 18kg/24. Jak ktoś ma tani owies to się opłaca...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, stachu80 napisał(a):

jaki piec palnik?

Piec to śmieciuch z rusztem wodnym od lokalnego rzemieslnika, a palnik to przedpotopowy  sierściuch rynnowy marki stalkot

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do popiołu, to wszystko zależy od odmiany owsa. Wcześniej paliłem odmianą nieznaną to z 2 dni nawet przy plus 5 to była cała taca popiołu, teraz palę odmianą Komfort i przy obecnych warunkach temperatura 0-2 ta sama taca wystarcza na 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie i rano i wieczorem trzeba usuwać popiół. owies kupiłem od znajomego po 1000 za tonę. jaka odmiana nie wiem. spalanie prawie dwa razy większe niż ekogroszkiem dobrej jakości. palnik rynnowy program od peletu działa bezbłędnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.