Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie przeponowe przy sprzęgle


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

Proste pytanie gdzie umieścić naczynie przeponowe wraz z grupa bezpieczeństwa w układzie zamkniętym ? Na powrocie instalacji , ale gdy będzie sprzęgło hydrauliczne to między nim a kotłem czy np. na rurze powrotnej z instalacji grzejnikowej za sprzęgłem ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączyłem tego w całość bo sądziłem , ze naczynie w układzie otwartym które idzie bezpośrednio z kotła różni się od przepony w układzie zamkniętym . 

Dam grupę bezpieczeństwa przy kotle ale na powrocie . Fakt bez sensu naczynie na instalacji gdzie jest zasilanie rzędu 40 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamu napisał:

naczynie w układzie otwartym które idzie bezpośrednio z kotła różni się od przepony w układzie zamkniętym . 

Oba pełnią taką samą rolę, przejmują wzrosty ciśnienia powstającego na skutek rozszerzania się podgrzewanej w kotle wody.

A tak na serio to wszystkie elementy oprócz samego kotła wytrzymują bez problemu 10bar lub więcej, tylko kocioł ma max 3 bary wytrzymałości, kiedyś więcej miały wytrzymałości kotły żeliwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A by się wydawało , ze to gruba stal mocne spawy , a przeważnie max 2 bary na kocioł idą , a taka instalacja z miedzi luty miękkie czy grzejniki aluminiowe złączone uszczelka i tam wytrzymałość ciśnieniowa dużo większa .

Co do grupy bezpieczeństwa to można przy kotle podłączyć pod spust 1/2 na spodzie kotła obecnie zamontowany spust z dodatkowym ZB czy jednak średnica min. Fi22 i wpiąć do  powrotu 1 cal od sprzęgła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.