Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Idealny regulator OT do Vitodens B1HC - szukam


Whatlogin666

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Już miesiąc cierpię, ale pilnie się uczę zupełnie dla mnie nowych rzeczy 🙂 Miło mi poznać!

Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, 2 piętra 5 pokoi 8 grzejników - żadnej podłogówki.

Pytanie, czy znacie jakiś regulator pokojowy (w sumie mogę dodać czujnik pogodowy do kotła) któy:

- jest OpenTherm i można programować CWU
- jest bezprzewodowy i bateryjny (można przenieść do innego pomieszczenia referencyjnego)
- ma możliwość sterowania WiFI (lokalnie wystarczy)

Z tego co przeskanowałem, to znalazłem chyba tylko jeden - ale on zdaje się jest dedykowany (Ferroli Connect Smart) do kotłów producenta.

Honeywell T6R, Elektrobock BT52Wifi - zasilanie z gniazdka
(bo w nim jest wifi i baterie to za mało)
Salus 310...coś tam  - ma wifi w centralkę - same sterownik bezprzewodowy, jest i WiFi - ale nie jest OpenTherm
Od producenta kotła - Vitoconnect OT2 ma czujnik temperatury na kabelku, można sparować z osobnym bezprzewodowym wewnętrznym - ale wychodzi drogo i nadal nie mam normalnego regulatora pokojowego

Rozważam Salus + UGE600 i jest sterownik normalny OT...ale jeszcze nie czytałem instrukcji. Do 1K zł fajnie się pomieścić 🙂

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Whatlogin666 zmienił(a) tytuł na Idealny regulator OT do Vitodens B1HC - szukam

Dzięki,

Poczytałem, i w zasadzie to jest najlepsze wyjście. WQ610RF, który sobie będzie działał, ale jeżeli przyjdzie mi do głowy używanie wifi to mogę zawsze dołożyć UGE600, do którego mogę dalej sobie rozwijać system o głowice, czujnik dymu. To jest to.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Zostawiam, dla innych, którzy być może będą sobie takie pytania jak ja zadawać.

Otóż po rozmowie z producentem okazuje się, WQ nie rozmawia z UG600, a przynajmniej w moim modelu kotła, to w ogóle sterowanie CWU nie jest dostępne.

Miło było trochę poczytać i się dowiedzieć, ale jak dla mnie sprawa zamknięta. Albo trzeba to zaplanować wcześniej i bazować na rozwiązaniach jednego producenta, albo korzystać z szeroko dostępnych prostych rozwiązać on/off. W standardzie Open Therm - słowo Open jest żartem, a opisy regulatorów pięknym marketingiem.

 

Miłego i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.