Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja miedziana i grzałka 'opaskowa'


Rekomendowane odpowiedzi

hej

jako że zakładam fotowoltanikę rozważałem co zrobić z nadwyżką prądu

a jako że mam instalację w miedzi , z tego co wiem wszystkie wymienniki ciepła są miedziane

więc pytanie mam - czy stoi coś na przeszkodzie żebym zamontował jakąś grzałkę 'opaskową' właśnie na rurce miedzianej w kotłowni (pomijając sam fakt bezsensowności , tak wiem że są lepsze kotły elektryczne / elektordowe etc , straty ciepła etc )  - na razie tylko testowo.

czy jeśli dam czujnik temperatury który będzie pilnował ze rurka nie przekroczy 80stopni np

to może to być dla niej jakiś problem ?  czy taka grzałka " pasta termoprzewodząca " + czujnik temp żeby nie stopić 'cyny' ma prawo  bezsensownie ale 'bezpiecznie' dogrzewać instalację CO ?

przy jakiej temp może się coś stać łączeniom cynowanym ? 80  jest bezpieczne i dla rurek i dla łączenia ? 70 ? 

z tego co czytałem to lut miękki do miedzi ma temp topnienia: 230 'C - 250 'C , a jednak jak wczoraj testowałem cynę co mam do lutowania elektroniki to przy 120 juz potrafiła się stopić - ta do rurek miedzianych jest po prostu lepsza ?

te rurki nie są z jakiejś 'słabszej/gorszej' miedzi gdzie przy takiej grzałce rurka w tym miejscu się przepali / przegrzeje czy coś ?

z góry dzięki serdeczne za odpowiedzi  i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.