Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze instalacji.


veliside88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę zmieniał instalację CO proszę o ocenę. Źródłem ciepła będzie piec na ekogroszek lub pellet o mocy 14 - 15 kW. Dom o powierzchni 150 m2 parter 75 m2 piętro 75 m2. 

Chciałbym zbudować instalację otwartą opartą w całości o ogrzewanie podłogowe + 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach, jednak podpięte do rozdzielaczy OP. Instalacja składać się będzie ze sprzęgła hydraulicznego Afriso z dwoma zaworami 3 drogowymi i siłownikami oddzielnie dla każdej kondygnacji. wyjście na CWU przed sprzęgłem hydraulicznym + pompa obiegowa. Zabezpieczenie powrotu pompa kotłowa. 

Moje pytania.

1. Czy zasilanie CWU może znajdować się przed sprzęgłem hydraulicznym, czy musi wychodzić bezpośredno z niego jako 3-cia niezależna sekcja? 

2. Jak wykonać sterowanie temperaturą niezależnie dla każdej kondygnacji. Chciałem zastosować dwa zawory mieszające niezależnie dla każdej kondygnacji, piec będzie prawdopodobnie posiadał sterownik TECH ST-483 nie wiem czy obsłuży 2 siłowniki zaworów mieszających. Dodatkowo jakieś dwa wyświetlacze Tech z temperaturą zadaną i aktualną na korytarzach obu kondygnacji do sterowania np. TECH ST-292 V3. Bo chyba resztę regulacji aby wyrównać temperatury na danej kondygnacji wykonuje się na rotametrach zmniejszając bądź zwiększając przepływy? 

3. Jak położyć okablowanie do takiej instalacji aby być przygotowanym na różne rozwiązania - przewody dwużyłowe, skrętka itp.

4. Czy pompa kotłowa wraz ze sprzęgłem hydraulicznym wystarczy do zabezpieczenia powrotu kotła? Załączony niżej rysunek posiada zawór stałotemperaturowy. Ale czy jest on niezbędny?

Schemat-Instalacji.jpg.d0e0205057099c92bb9066955a2ab921.jpg

Proszę również o pomoc w skompletowaniu takiego sprzęgła hydraulicznego z dwoma zaworami i siłownikami do regulacji temperatury podłogówki są wszędzie gotowe rozwiązania z pompami, jednak na początek jestem zmuszony wykorzystać pompy które pracowały w dotychczasowej instalacji 25/60/180. Zakupienie 4 pomp na raz to koszt około 2000 zł niestety. Jeżeli kocioł będzie stał na parterze a sprzęgło będzie wisieć w połowie piętra więc jedna będzie tłoczyć w dół a druga tylko o pół piętra w górę to czy potrzebna jest pompa o wysokości podnoszenia 6m?  

193346531_zestawsprzeglahydraulicznego.jpg.c9da1f54ee551c6eebb77130b92e412f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.