Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KMG-1 stuki w czasie rozgrzewania i stygnięcia


KalAdam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

KMG-1 zamontowałem w połowie grudnia ubiegłego roku. :)

Po upływie 2 tygodni nieprzerwanej pracy wygasiłem kocioł (chciałem sprawdzić, czy wszystko w porządku). :)

Ponieważ nic nie zwróciło mojej uwagi uruchomiłem go ponownie i od tego dnia w czasie rozgrzewania kotła słychać charakterystyczne stuki. :D

Czy wasze piece mają podobne objawy?

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam ten piec zakupiony jeszcze w kwietniu 2007. Uruchomiłem w połowie grudnia. Rozpalam w nim codziennie bo na razie nie mieszkam w domu. Nic podobnego nie zauważyłem, chociaż ciśnienie waha się od zera do 1,5bar. Ewidentnie jest to przyczyna rozszerzalności temperaturowej stali. Nie sądzę, żeby dzwięk pochodził z samego wymiennika, raczej gdzieś na połączeniach z podstawą pieca, bo tam spawy mogą być nie ciągłe. Ogólnie piec wykonany jest ze sporą niedokładnością w dopasowaniu blach. Niestety w moim przypadku nie udaje mi się palić ciągłym płomieniem, zwykle gaśnie albo nie spala do końca. Jakie są Twoje inne doświadczenia z tym piecem? Węgiel nie zawiesza się? U mnie to bodaj największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Tak ja kolega wczesniej wspomniał przyczyna jest rozszerzając sie metal. Raczej nie powinno tak byc ale... przyczyna tego jest kamien zawarty w wodzie. Osadził sie gdzies w okolicy paleniska i blacha znaczniej sie przegrzewa a co za tym idzie rozszerza. Proponuje dodac inhibitor mozna znalesc go na allegro lub tez slyszalem o calgonicie ale co do tego nie jestem przekonany. U mnie jest to samo poniewaz musialem drugi raz spuscic wode w centralnym (przeróbki) i teraz piec co jakis czas strzela:/ za pewien czas napisze czy udalo mi sie pozbyc problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

KMG-1 zamontowałem w połowie grudnia ubiegłego roku. B)

Po upływie 2 tygodni nieprzerwanej pracy wygasiłem kocioł (chciałem sprawdzić, czy wszystko w porządku). :)

Ponieważ nic nie zwróciło mojej uwagi uruchomiłem go ponownie i od tego dnia w czasie rozgrzewania kotła słychać charakterystyczne stuki. :)

Czy wasze piece mają podobne objawy?

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź. ;)

 

 

U mnie tak jest po 1,5 rocznym używaniu, myślałem że to przez kamień kotłowy spowodował mocniejsze nagrzewanie blach a przez to naprężenia. Dzisiaj patrzyłem z latarką dokładniej od strony wentylatora okazało sie ze jedno ruszto pękło pośrodku i ono jest przyczyną ze tak strzela na dniach będę dzwonił do wytwórcy z reklamacją. Wiec u Ciebie możne być to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.