Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stuki w rurach


marcin80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imę Marcin. Mam problem z instalacją CO, jest to prosta w budowie instalacja (miedziana)więc nie posiada ona żadnych sterowników, termostatów itp. Problem polega na tym, że po włączeniu pompki słychać stuki (bulgotanie)w rurach (blisko pompki). Problem ten nie występuje gdy zamknę zawór przed pompką, potem włączę ją, a następnie pomału otwieram zawór. Po tej czynności pompka chodzi bez problemu przez długie godziny. Dodam też że instalacja nie działa grawitacyjnie (bez pompki), ciepła woda samoczynnie odchodzi od pieca około 3m, ale czy to ma coś wspólnego z moim problemem to nie wiem.

Proszę o doradzenie co ewentualnie mógłbym przerobić lub wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Prawdopodobnie stuka Tobie zawór różnicowy, który jest zainstalowany równolegle do pompy. Jest jeszcze możliwość, że gdzieś po drodze przed pompą układ instalacji tworzy coś w rodzaju zasyfonowania dla powietrza, a nie ma w tym miejscu zainstalowanego odpowietrznika. Skłaniałbym się jednak ku wadliwej pracy zaworu różnicowego, najprawdopodobniej zainstalowanemu w Twoim układzie grzewczym w poziomie.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piotrek automatyk. Dzieki za post. Jedyny zawór jaki jest zamontowany to zawór zwrotny, znajduje sie on na pionowej rurce wychodzącej z kotła (obejściu pompy). Myśle, że ma to związek właśnie z zapowietrzonym układem, ale odpowietrzanie grzejników nic nie pomaga. Pytanie czy taki odpowietrznik pomoże? Ale też jest to dziwne bo naczynie przelewowe jest około metra nad pompką, wiec dlaczego się zapowietrza? Jeszcze jedno co zauważyłem to słychać przelewanie wody w bojlerze na ciepłą wode. Z góry dzięki i sorry za namieszanie w postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełacz te pompe na 3 i wykonajkilka razy taka operje jakpisałes zamykajac zawór nakilka sek i otwierac na ok 30 tak po 10 raz powinnobyc ok jesli nie to pisz tylko wszystkie grzejniki pootwieraj na 100% i daj fotke to zobaczymy co ci doradzic układ pompki oraz cały układ piec, pompa i instalacja za pompą w kortłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek chciałem Wszystkim życzyć Wesołych świąt.

Piotrek automatyk sprawdziłem Twój pomysł, ale niestety nie pomogło. Dodam fotki.

http://img184.imageshack.us/img184/3523/nasze040fz1.jpg

http://img377.imageshack.us/img377/141/nasze039xy5.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/2585/nasze037ul0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no od kedy ta instalkacja pracuje ?

po pierwsze to zle podłaczony zbiornik i za niskoo ale przedewszystkim zle musi byc przed pompką wtedy woda bedzie w zeczywistym stanie a w tej chwili dzieje sie tak ze po rozpaleniu woda sie rozszeza i wylewa dodatkowo pompa ktora dodatkowo podnosi słup wody i po jakims czasie wodab zostaje wypompowana z układu i jest jej na tyle mało ze jak spadnie temp to pompa pracuje [prawie na sucho i to jest przyczyna twoich stuków a stuka oczywiscie zawór róznicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sprawdź jeszcze czy zawór różnicowy został zainstalowany w prawidłowym kierunku. Dalej stoję na stanowisku, że stuka Tobie zawór różnicowy. Sprawdzić możesz to w jeden sposób: wymontuj zawór różnicowy a przy śrubunkach zakręć korki. I dopiero teraz sprawdź czy dalej stuka.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Tak ja kolega wczesniej wspomniał przyczyna jest rozszerzając sie metal. Raczej nie powinno tak byc ale... przyczyna tego jest kamien zawarty w wodzie. Osadził sie gdzies w okolicy paleniska i blacha znaczniej sie przegrzewa a co za tym idzie rozszerza. Proponuje dodac inhibitor mozna znalesc go na allegro lub tez slyszalem o calgonicie ale co do tego nie jestem przekonany. U mnie jest to samo poniewaz musialem drugi raz spuscic wode w centralnym (przeróbki) i teraz piec co jakis czas strzela:/ za pewien czas napisze czy udalo mi sie pozbyc problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.