Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kilka pytań odnośnie kotła Vaillant i podlogowki


sasik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Vaillant Eco tec 14kw do tego sprzęgło za nim pompka wilo i dwa rozdzielacze przepływy na każdej pętli po 3l/min otwarte na ful pompka ustawiona na połowę autoadapt. rotametry otwarte na ful bo są elektrozawory i sterowanie salusa w pokojach i teraz pytanie jak ustawić kocioł a dokładnie obroty pompki w kotle teraz jest na auto i działa cały czas na 15% wybieg pompy 5min blokada 2 min jak to najlepiej poustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim interesuje mnie ogarnięcie sterowania mając sprzęgło jak powinny wyglądać obroty pompki przed i za sprzęgłem bo wydaje mi się że przez to sprzęgło podnosi mi temp powrotu przez co kocioł się wyłącza i lata w obiegu woda zimna przez co wychładza cały obieg po czym kocioł się załącza podgrzewa i tak w kółko więź bez sensu co by tu można zrobić, ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kocioł, pompa w kotle tez pracuje na 15% i mniej nie zejdziesz. Wg mnie 3l/m to za duze przepływy. Otwórz rotametry na maxa a pompe za sprzeglem ustaw na stałe ciśnienie i zmniejszaj obroty pompy to momentu uzyskania zadowalających przepływów, reszte skoryguj rotametrami. Elektrozawory dzialaja tylko on/off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.