Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka listwa do ogrzewania podłogowego ?


Asphyxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaką listwę polecacie do ogrzewania podłogowego (bezprzewodową) ? Generalnie mam cały dół zrobiony jako "open space", tj. kuchnia, salon i jadalnia są jednym otwartym pomieszczeniem. Regulator pokojowy jest ustawiony w jednym miejscu i temperatura może się różnić w zależności czy jesteśmy w kuchni, salonie czy jadalni. Dodatkowo, jeżeli temperatura na podstawie regulatora osiągnie wymaganą temperaturę to wyłączy całkowicie ogrzewanie podłogowe (przekaże sygnał do sterownika kotła, który wyłączy pompę), a przy ponownym "rozruchu" piec oczywiście dostanie nieźle w tyłek jak ruszy z całą podłogówką (piec na ekogroszek). Jeżeli zdecydowałbym się na listwe to dodatkowo zamontowałbym regulator pokojowy w jednym pokoiku (oddzielne pomieszczenie) oraz w łazience.

Ogrzewanie podłogowe na dole ma 5 sekcji.

 

Moje pytania:

Czy warto montować listwę do ogrzewania podłogowego w takim przypadku, a jeżeli tak to jaką polecacie? Auratum, tech, salus ? - musi być bezprzewodowa.

Jakie siłowniki termostatyczne polecacie i czy jak wezmę np. listwę auratum to mogę do niej dobrać siłowniki salus'a czy lepiej nie mieszać?

Analogiczne pytanie jak nr 2, ale związane z regulatorami pokojowymi bezprzewodowymi.

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty i listwa jednej firmy bo muszą się komunikować bezprzewodowo. Siłowniki obojętnie jakiej firmy, podłaczane przewodami do listwy. Sprawdzić wcześniej sterowanie- czy siłownikami NO czy NC i napięcie zasilania siłowników.

Moja propozycja: przy "open space" lepiej sprawdzi się dobrze dobrana pogodówka z pokojówką i obniżeniem temperatury za mieszaczem niż sterowanie ON/OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 3D termostatyczny.  Musiałbym założyć siłownik + zawór 3D. A co myślicie o "inteligentnym" regulatorze WQ610 firmy Salus? W chwili obecnej mam po środku domu zamontowany sterownik salus 091FLv2, który reguluje temperature poprzez histerezę, gdzie przy dużej bezwładności dla podłogówki jest to troszkę bez sensu, bo ustawiam temp 23 stopnie, a finalnie temperatura dobije do 24 stopni albo lepiej. 

Regulator WQ610 ponoć zastępuje ww. stary regulator z tym, że ma jakiś zaawansowany algorytm ALTC dzięki któremu się "uczy" i z czasem sam wie kiedy wyłączyć temperaturę, aby była taka jak jest zadana na regulatorze. Co myślicie? Czy ktoś to testował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.