Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sas bio compact 10kw - problem z siłownikiem zaworu podłogówki


kochzg28

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu siłownik zaworu podłogówki ustawił się na 0% i nie chciał ruszyć się z tej pozycji.

Myślałem, że to awaria siłownika ale coś tam pogrzebałem, wyłączyłem piec i znowu działał.

Wczoraj włączyłem opcje "Priorytet Bojler" i po jakiś czasie powróciłem do opcji "Pompy równolegle" i znowu ustawił się na pozycji O%.

Przy pierwszej awarii nie pamiętam czy to samo robiłem

Rozebrałem siłownik ale wygląda na sprawny. Potem odłączyłem piec od zasilania, posprawdzałem połączenia i dalej siłownik ustawia się na 0%. Kalibracja zaworu również nie pomaga.

Interesujące okazało się to iż jak zmierzyłem napięcie na podłączeniu siłownika na piecu to okazuje się, że ciągle istnieje napięcie 220V na wyjściu do zamknięcia.

Podczas próby ręcznej regulacji zaworem to jak naciskam na otwarcie zaworu to pojawia się napięcie 220V na tej linii ale ciągle pozostaje 220V na linii do zamknięcia.

Czy czasami uszkodził się sterownik pieca?

Na razie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwis Tech policzył sobie 300zł za naprawę, ale muszę sam wymontować sterownik i wysłać do nich. Tylko co z ogrzewaniem. Poczekam do wiosny :).

Za wymianę na nowy sterownik firma SAS zażyczyła sobie 2500,zł. Chyba sam go wymienię. Na razie jadę na sterowaniu ręcznym ogrzewania podłogowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.