Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Są Optymalne Ustawienia Do Kotła Q-Eko Heiztechnik?


Radeks27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem piec firmy Heiztechnik Q-EKO 35 na ekogroszek (moc 15-35 kW), panel sterujący firmy Negro Plus.

 

Niestety zapodziałem gdzieś instrukcję do sterownika :D

Może ktoś mi pomoże gdy wybieram ustawienia, to pierwsze dwa już rozkodowałem mianowicie czas pracy podajnika i długość pauzy pomiędzy podawaniami, następne wyświetlają się jako znaki na wyświetlaczu cdp, ppo, coc, ofs, bpo.

Czy ktoś może ma pojęcie co one oznaczają.

 

I po drugie jak powinienem optymalnie ustawić te parametry?? (także podawanie ekogroszku, i pauzy)

 

Narazie podawanie ustawiłem na 7s, a przerwy na 35s- nie znam się na tym ale na obrzeżach palnika zalega sklejony wypalony ekogroszek w postaci dużych grud, to raczej nie powinno tak wyglądać? :)

 

Bardzo proszę o pomoc, w internecie jest bardzo mało informacji na temat pieca tego typu :)

Z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj coś wyczytasz:

 

http://www.domer-pleszew.pl/pliki/ins=tangonegro.pdf

 

Tutaj też 2 zdania są:

 

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?p=31774

 

Co do grud - pewnie dużo zależy od opału. Ja też słyszałem, że tak nie powinno być - niestety to raczej tylko teoria. Czego bym nie robił są takie spieki w popiole.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

u mnie sprawdzają się takie parametry (Heiztechnik Eko-Duo 25 + Pancerpol + Tango Negro Plus)

miał 22 + ekogroszek 22

podstawowe:

praca 5 sek

pauza 45 sek (lato) 30 sek (sezon)

krotność podawania 3

czas oczekiwania w podtrzymaniu 10 min

czas dmuchawy w podtrzymaniu 10 sek

bieg dmuchawy praca 1-2

bieg dmuchawy podtrzymanie 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz bardzo dobry kociołek tylko ustaw go wg poniższych danych a zobaczysz różnice;

 

trb 0

his 1

ong 85

ond 35

onp 45

pra 20

pau 60

cdp 15

ppo 3

coc 10

ofs 12

bpo 10

alg 1

cop 0

cpp 1

tpb 1

cpb 30

 

 

mam tylko nadzieje że potafisz wejść w tryb serwisowy jakby co to podsyłam ci instrukcje tego sterownika

tango_negro_plus_poli.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu dzięki za takie teoretyczne rady :)

ofs czyli dmuchawa na 12 i cała para w komin :)

aktualnie sprawdzone parametry to praca 5 s, pauza 30, dmuchawa praca 1 reszta tak jak poprzednio

węgiel wypala się super i bez spieków a sprawność kotła bardzo wysoka

temperatura na kotle 60

 

latem dmuchawa będzie prawdopodobnie na najniższym biegu czyli 0 (bardzo wolne obroty), praca 5; pauza 45-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam!Może nie jest to właściwe miejsce ale jednak zapytam.Posiadam piec RED EKO BIO DUO 15KW+palnik trio ze sterownikiem HT-tronic 700 palę peletem na razie wujek mi ustawił całą konfigurację ale chciałbym spytać jakie są dobre nastawy na pellet.ogolnie mam dużo popiołu z tego pellety ale zdaje mi się że jakościowo jest on trochę zły bo tak nie powinno być.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.