Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grundfos upm3 flex


OskarRrrrrrr

Rekomendowane odpowiedzi

W piecyku posiadam pompkę jak na zdjęciu, można zmieniać w niej ustawienia, mam pięć za duży jak na moje małe mieszkanie, czy ta pompka odpowiada za obieg wody? Wiem że jest na największą moc ustawiona. Ogólnie kociol grzejąc grzejniki to często się wyłącza i załącza jak trochę ostygnie. Czy jeśli dobrze myślę że to jest od obiegu wody to powinienem zmniejszyć jej moc ?

Screenshot_2021-12-13-15-11-05-348_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 takie pompy u siebie. Jakie sa na niej kolejne oznaczenia ? 15-70 ? Ile swieci sie diod podczas normalnej pracy ?  Zmieniasz tam wysokosc podnoszenia, reszte  pompa sama dostosowuje do instalacji, ale w malym mieszkaniu to spokojnie mozesz ustawic na najnizszy poziom i tak pewnie bedzie za mocna. 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę jakie ma.dalej oznaczenia, wysokość podnoszenia, czyli jak bym miał na piętrze grzejniki to żeby dopchal wodę tak? Cały widz polega na tym że mam na jednym poziomie 5 grzejników i małe mieszkanie, jak kociol przestaje grzać i chodzi sama pompka wody, póki trochę nie ostygnie i znów zaczyna grzać, to ta woda nie musi tak zapierdzielac przez instalację ?

Podczas pracy świeca wszystkie diody, czyli 75-100, a w tej drugiej tabelce jest na 7m ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosci podnoszenia chodzi bardziej o pokonanie wszystkich oporow w instalacji. Nie moze tak zapierdzielac.  Pewnie  temperatura wody powracajacej do pieca jest zblizona do temperatury zasilania, przez co piec sie wylacza i czeka az grzejniki oddadza cieplo (czyt. woda ostygnie). Przy 5 grzejnikach to ustaw odrazu pompke na najnizszy bieg. 

Masz zawory termostatyczne przy tych grzejnikach ? 

Jaki masz model tego pieca / jaka moc ?

 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saunier duval themis condens 24, mam zawory termo na grzejnikach otwarte na full, grzejników jest 5 i są małe, bardzo szybko dochodzi do zadanej temperatury 55 stopni plus 5 histereza czyli 60, wyłącza palnik i chodzi sama pompka, jak spadnie do 45 to znów załącza palnik. Ma moc chyba od 12 kilowatów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autor tematu nie ma nic przeciwko to podłączę się do tematu. Mam praktycznie identyczną pompkę upm3 flex as 15-70 tylko w piecu beretta. Chciałem obniżyć temperaturę na powrocie poprzez zmniejszenie biegu pompki.Pompka pracowała na fabrycznym ustawieniu czyli bieg 3. Najpierw zmieniłem bieg na 2 według instrukcji ale nadal różnica temp. była niewiele większa. Następnie chciałem zmienić bieg na 1 i ustawiłem tak: zielona dioda świeci i pierwsza żółta świeci. przy niepracującej pompce jak wcisnę guzik świeci się pierwsza żółta dioda zgodnie z tym co ustawiłem ale jak już piec pracuje i pompka chodzi to świecą się dwie pierwsze żółte diody tak jakby pompka pracowała na drugim biegu? Dlaczego pompka nie pracuje na pierwszym biegu mimo iż taki bieg ustawiłem? Może być to w jakiś sposób zblokowane przez producenta pieca?

Edytowane przez Robyn212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robyn212 wszysyko masz ok. 

Tak jak pisalem wczesniej, nastawa ktora mozna zmoenic to tylko zmiana wysokosci podnoszenia. Reszte mocy pompa sama sobie ustala do instalacji. 

Czyli teraz pracuje na najnizszym ustawieniu podnoszenia (4m), czerwona i zolta dioda w trybie nastawy. A dobrala sobie moc do tej instalacji na 15-25 Wat, czyli zielona dioda i 2 zolte. I w samej pompie nic wiecej z tym nie zrobisz. 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, OskarRrrrrrr napisał:

Czy jeśli dobrze myślę że to jest od obiegu wody to powinienem zmniejszyć jej moc ?

 

16 godzin temu, OskarRrrrrrr napisał:

Ma moc chyba od 12 kilowatów

Przy takim potworze zmniejszenie wydajności pompy jeszcze bardziej pogłębi problem. Kocioł wyłącza się dla tego, że instalacja nie jest w stanie odebrać mocy. Tylko dołożenie bufora może pomóc, albo zmiana kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie zładu wody, powiększenie pojemności cieplnej, zbiornika który kocioł będzie grzał swoją mocą minimalną np pół godziny,i potem instalacja to będzie odbierać przez 4 godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Viqud napisał:

Robyn212 wszysyko masz ok. 

Tak jak pisalem wczesniej, nastawa ktora mozna zmoenic to tylko zmiana wysokosci podnoszenia. Reszte mocy pompa sama sobie ustala do instalacji. 

Czyli teraz pracuje na najnizszym ustawieniu podnoszenia (4m), czerwona i zolta dioda w trybie nastawy. A dobrala sobie moc do tej instalacji na 30-50 Wat, czyli zielona dioda i 2 zolte. I w samej pompie nic wiecej z tym nie zrobisz. 

Byłem przekonany, że zjeżdżając ustawieniem na 4m ustawię minimalne obroty dla tej pompy i że ta pompa pracuje z charakterystyką stałej prędkości obrotowej oczywiście w zależności od ustawionego biegu.

Czyli przy takim ustawieniu (4m) aby pompa pracowała z jeszcze mniejszą mocą to tak naprawdę piec musi pracować z jeszcze niższą mocą? Mój piec ma moc minimalną aż 6kW i teraz mam ustawioną temp. na zas. CO 49 st. i czasem potrafi się pokazać temp. na wyświetlaczu 50 stopni więc piec już raczej pracuje z minimalną mocą i niżej z temp. na zasilaniu nie zjadę aby jeszcze zmusić piec do pracy z niższą mocą a co za tym idzie pompa też by miała mniejsze przepływy co by mi obniżyło temp. na powrocie. Dobrze rozkminiam?

Czyli pracą pompy nic już nie ugram aby spowolnić przepływ w instalacji? Jak mogę jeszcze w inny sposób obniżyć temp. na powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest to dokladnie zrobione w piecach beretta, ale ta pompa ma mozliwosc sterowania moca przez sygnał PWM, na pompie obok zlacza zasilajacego powinno byc 2 mniejsze zlacze i wtedy mozna zmieniac moc przez ustawienia w sterowniku pieca, lub piec sam sobie ustala moc pompy. 

Przewal instrukcje do tego pieca i zobacz czy masz mozliwosc jakiejkolwiek zmiany mocy pompy z poziomu samego sterownika. 

Ewentualnie jesli masz grzejniki to poczytaj o kryzowaniu. 

 

Edytowane przez Viqud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.