Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy kocioł gazowy i zużycie gazu


SELEKCJONER0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mój dom 150m2 jest dwukondygnacyjny oddany do użytku w 2007r okna plastiki ściany ocieplone styropianem góra 15cm dól 10cm. Strop betonowy wyłożona wełna 20 cm strych nieogrzewany. Wcześniej ogrzewanie węglowe w chwili obecnej od miesiąca kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny immergas 24kw po miesiącu ogrzewania zużyte 210 m3 gazu. Temp dzienna 21.5 - 22 stop grzanie od godz. 13 do 21 temp wieczorna ok 19.5 - 20 stopni w weekendy grzanie dzienne od godz. 9-21. Do tego woda cwu grzana rownież z tego kotła zasobnik 100l i oczywiście gazówka do przygotowania posiłków. Czy zużycie na poziomie 210m3 gazu przez miesiąc jest dobrym wynikiem? Czy to za dużo i należy coś z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o temp wody na kotle cwu 55 st. Natomist c.o. na grzejniki 50 st.

i mam pytanie odnosnie ustawienia tej temp wody c.o. Czy lepiej ustawic wyzsza i szybciej osiagac wygrzanie pomieszczenia czy nizsza i dluzej wygrzewac? Ale jak sadze w tym drugim wypadku zuzywac mniej gazu? Jesli sie mysle niech ktos poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o ile zapotrzebowanie pozwala grzeję stale z mocą taka jakiej aktualnie potrzebuje budynek. Czyli od grudnia kocioł chodzi praktycznie non-stop. Zużycie z CWU i gotowaniem październik 86m3 (214zł), listopad będzie ok 140m3 (ok 335zł). 100m2 ocieplone ściany, strop jeszcze nieocieplony. W domu stałe 23C. Przez 80% sezonu mam na zasilaniu 40-41C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek parterowy czy kondygnacyjny?  Stale z temp. 23 stopni tak masz ustawione na sterowniku? Tz ze w nocy tez utrzymujesz taka temperaturę? Masz podlogowke czy grzejniki? Jaki masz piec? Jaka ma moc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa czyli dogrzewa cie od dolu sasiad wiele to wyjasnia w tym przypadku twoje ogrzewanie na pewno bedzie nizsze  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.