Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MPM DS II 14 KW poradnik dla początkującego


NeS

Rekomendowane odpowiedzi

@NeS No tak, czyli normalnie. U mnie na takim ustawieniu po 20-30 minutach nie ma już ognia w palniku na full, tylko tak sobie delikatnie pyka Pokombinuję z opałem, bo komin mam 22 cm śr ceramiczny 7-8 metrów i nie sądzę żeby tu leżał problem. Spróbuję tak jak u ciebie sama sosna i zobaczę co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał z luzem, drobny, układany w poprzek, tak żeby opadał przed palnik cały czas. Ja mam też blachę, tam dłużej leży żar. No i mój sposób to jedna warstwa twardego w poprzek na ruszt w miarę szczelnie, później iglaste drobne wzdłuż ze szczeliną na środku do palnika, później znów w poprzek tak jak 1 warstwa a na to luźno jak leci. Jeśli daję w pionie to w miarę możliwości kładę duży kawałek żeby dociskał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dobrze, czyli produkujesz jak najwięcej żaru na samym dnie. Ja musiałem wszystko wyrzucić z rusztu i blachę i szamot a i tak oprócz klapki na max delikatnie rozszczelniam dolne drzwiczki i wówczas idzie w okolicach 70. Mój błąd że latem nie zbierałem iglastej drobnicy, bo mam tego dużo. Zastanawiałem się jak to jest że taki Atmos daje radę dużym kawałkom a tu trzeba rzeźbić i wydaje mi się że kluczowy jest brak wentylatora i dosyć mały otwór do palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.