Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Dwufunkcyjny


Mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę jaki piec wybrać zastanawiam się miedzy Junkersem a Sounier Duwal czy ktoś może słyszał o tych piecach francuskich jak z awaryjnością tych piecy ,potrzebuje piec do mieszkania 50 mkw czy moc 24kw wystarczy ,bo wczesniej miałem More o mocy 17.5 kw na ogrzewanie było ok ale trochę słabo grzał ciepłą wodę za mało jej było za informacje będę wdzięczny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o poradę jaki piec wybrać zastanawiam się miedzy Junkersem a Sounier Duwal czy ktoś może słyszał o tych piecach francuskich jak z awaryjnością tych piecy ,potrzebuje piec do mieszkania 50 mkw czy moc 24kw wystarczy ,bo wczesniej miałem More o mocy 17.5 kw na ogrzewanie było ok ale trochę słabo grzał ciepłą wodę za mało jej było za informacje będę wdzięczny pozdrawiam

Zapotrzebowanie na ciepło mieszkania o takiej powierzchni prawdopodobnie nie przekroczy7-8 kW(trzeba mieć więcej danych aby to dokładnie policzyć), więc te 24kW to 3 razy za dużo, a rozwiązaniem tego problemu będzie zakup kotła z mozliwością regulacji mocy. Z twojego postu wynika że większym problemem był podgrzew cwu (marna wydajność) niż ogrzewanie CO. Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie kotła z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo (w ofercie większosci producentów są takie urządzenia). Wybrać powinieneś sam (w oczach sprzedawców i producentów te ich są najlepsze), zwracając uwagę min na kosz i dostępność serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mak dzięki za odpowiedz ale nie bardzo rozumiem co to są za kotły z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo proszę o oświecenie .Jeżeli chodzi o wcześniejszy post związany z ogrzewaniem ciepłej wody to chodziło mi oto żeby piec grzał więcej ciepłej wody ,być może te 17.5 kw było wystarczająco na ogrzewanie a nawet za dużo (7-8 kw) zupełnie wystarczy ale na ciepła wodę było to za mało .Jeżeli chodzi o mój wcześniejszy piec Mora o mocy 17,5 kw to na ogrzewanie był on zkręcony i wyregulowany do mieszkania ale na wodę było zamało pozdrawiam i proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo, jest odmianą kotła dwufunkcyjnego. W odróżnieniu od zestawów z zasobinikiem (kocioł jednofunkcyjny + zasobnik) różni się wielkością zasobnika ( zestawach najmiejszym zasobnikiem jest 80 l), a w kotłach dwufunkcyjnych z wbudowanym zasobnikiem pojemnośc zasobnika przeważnie wynosi ok 50 l, a zasobnik jest zamontowany we wspólnej obudowie z kotłem (w sprzedaży są również kotły z większymi zasobnikami ale jest to wtedy szafa sporych rozmiarów, a podejrzewam że jesteś zainteresowany kotłami wiszącymi). Pozwala do dostarczyć znaczie większą ilość cwu . Wydajność dostarczania cwu przez zwykły kocioł wynosi od 9 do13 l/min, a przy kotle z wbudowanym zasobnikiem ok 20 l/min, czyli wydajność cwu jest znacznie wyższa i porównywalna z wydajnością zestawów kocioł + zasobnik. Chcesz się dowiedzieć więcej o takich kotłach wpisz hasło w wyszukiwarkę, jest z czego wybierać bo chyba wszyscy producenci oferują takie kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam od kilku lat Viessmann Vitopend 100, przez okres gwarancji było wszystko ok ale po....

Siadł czujnik spalin, wezwałem serwis fabryczny po czterech dniach pojawił się w 15 minut wymienił czujnik i skasował mnie 420pln ( 200pln czujnik, 150pln robocizna, 70pln dojazd) nie wiem jakie koszty są w innych firmach ale przy wyborze pieca radzę sprawdzić koszty serwisu.

(piec kosztował ok.2300pln wymiana 1 z czujników to prawie 1/5 wartości nowego pieca)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Moi rodzice mają Junkersa. Nie narzekają jeśli chodzi o względy techniczne. Piecyk nie jest drogi w eksploatacji, mieszkanie mają 52m2. Nowoczesne junkersy są oszczędne i ekonomiczne. Przez 8 lat użytkowania nie mieli żadnej awarii. Tylko raz na rok konserwacja piecyka za 100zł. Rodzice wymieniali swój stary piec przy okazji remontu. Szczerze nie pamiętam jakiej był firmy. Pamiętam, że jak wzięli pożyczkę na remont to zastanawiali się, czy warto wymieniać piecyk i zapędzać się w koszty, ale firma, u której brali pożyczkę bez problemu dała im taką kwotę o jaką wnioskowali. Mogli zrobić remont i w końcu zdecydowali się na ten piecyk i są z niego zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.