Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł vaillant cs20/1-5 - pomoc w ustawieniach


Jerzyq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od tygodnia stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w kotła. Lecz mam trochę wątpliwości bo mój instalator nowy model kotła widział pierwszy raz na oczy.

Na początku piec przez 3 dni chodził bez sterownika pokojowego, tylko na samych ustawieniach żądanej temperatury wody zasilania (37st.) i ładnie kondensował. W domu cieplutko lecz nie zwracał uwagi na temperatury powietrza bo nie mógł. Jak instalatorowi udało się kupić sterownik, polecił mi VC 350 , to po instalacji nie można już sterować wodą obiegu CO na piecu. I wydaje mi się że piec używa wyższych temperatur zasilania. Ustawia je sobie automatycznie. W menu serwisowym widać że żądana temp. zasilania to 75st. a  rzeczywista np. 40st.. Obawiam się że piec będzie używał temperatur wyższych i nie będzie kondensował.

Pytania:

Czy ten sterownik jest odpowiedni do tego pieca? (Prosta instalacja - 1 obieg na kaloryfery i 1 na CWU)

Czy istnieje możliwość ręcznego ustawienia max. temp. zasilania?       

Od dwóch dni grzebię w menu pieca i sterownika pokojowego i można tam ustawić tylko parę rzeczy z poziomu użytkownika i instalatora .Czy jest jeszcze inny poziom sterowania ustawieniami? Np. serwisanta , gdzie można zmieniać np. histereze?  

ps. Instrukcje dla użytkownika i instalatora to porażka.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VC 350? 

Nigdzie nie można tego cudaka znaleźć.

Na pewno taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiła ta instrukcja. 

Kocioł grzeje na CWU?

Histereza powinna być do ustawienia w sterowniku pokojowym w menu serwisowym choć nigdzie w instrukcji nie ma wzmianki o czymś takim jak histereza. 

Odnośnie temperatury, kliknij na symbol CO po lewej aby ustawić ten parametr. Potem po środku na dole masz dostęp do ustawień. Klikasz i uaktywnia się suwak +- po prawej. Uprawiasz np 40 stopni i opuszczasz menu. 

Po prawej masz info ustawionej temp. na CO i cwu. Wyświetla się cały czas. Na CWU powinno być 75, na CO ile sobie ustawisz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł grzeje na co lub CWU. Faktycznie nigdzie nie ma możliwości regulacji hiseterzy.

Niestety od podłączenia sterownika pokojowego , panel sterowania wodą do CO na piecu jest zablokowany.

Istotnie na CWU mam 75 a na CO piec sam sobie moduluje w granicach 32-42 st.

Nie wiem czemu piec puścił taką gorącą wodę na kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obserwuj czy to się powtórzy czy nie. 

Myślę że może mieć miejsce taka sytuacja gdy stosujesz obniżenie nocne temperatury .  I o ile. Np. jeśli jest to powiedzmy 1-2stopnie, sterownik musi nadgonic temperature w pomieszczeniu i rusza z pełną mocą. Dopiero po jakimś czasie moc palnika spada. Widać to po ilości kresek poziomych przy symbolu palnika. Każda kreska to odpowiednik 20% mocy. Obniżenie to góra 0.5 -1 stopień bo inaczej całą oszczędność z nocy, kocioł zużyje rano. Ja nie stosuje w ogóle obniżenia. 

Co do histerezy, skontaktuj się z tym gościem co to montowal i niech sprawdzi osobiście albo niech Ci poda kod dostepu  do menu. Histereze najlepiej ustawić jak najmniejszą aby nie było długich przestojow. No chyba że dom dobrze ocieplony , bo może zacząć traktować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.