Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek plus sterowanie kominkiem


PabloTP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stoję przed zakupem kominka. Będzie to drugie źródło ciepła w moim domu.
Opis tego  co mam:
Dom 170m. Ocieplony 20 cm. Wyposażony w wentylację mechaniczną.
Cały dom w podłogówce. Obecnie piec kondensacyjny, za jakiś czas pewnie PC.

Jakiej firmy kominki polecacie?
 Na co zwracać uwagę przy zakupie kominka

Czy znacie może jakiś system sterowania dopływem powietrza do kominka, tak żeby efektywnie wykorzystywać paliwo oraz, żeby kominek nie hajcował na wysokich temperaturach.
W praktyce wygląda to tak : przepustnica powietrzna plus sterownik

https://sterownikitech.pl/sterownik-do-kominka-st-392-zpid-fi-100,id96.html?gclid=CjwKCAjwk6-LBhBZEiwAOUUDpxI2K-mSZE1U4Elc4GXcUx3NJHrOqo91QU0xWXz37vPTY8mTo5LFmhoCoKcQAvD_BwE
 

Jak macie rozwiązane sterowanie kominkami?
Z góry dzięki za informację

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale wypowiem się nieco poza tematem.

Za cenę tego sterownika, możesz nabyć dwa panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 700 Wp.
Nie mam pojęcia ile będzie kosztował kominek, który może się okazać, że za parę miesięcy będzie tylko drogim meblem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Za cenę tego sterownika, możesz nabyć dwa panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 700 Wp.
Nie mam pojęcia ile będzie kosztował kominek, który może się okazać, że za parę miesięcy będzie tylko drogim meblem.

 

Mieszkam na wsi pod Poznaniem. Generalnie nie grozi mi zakaz palenia w kominku( wprowadzony w dużych miastach).
Grozi mi za to podwyżka gazu zaazatowanego  Lw o 170 % - PGNIG podniosło stawki i operator GEN GAZ podniósł stawki odbiorcom. Dla mnie w skali roku to podwyżka z 2400 PLN(prognoza na 2021) do  5800 PLN
W związku z powyższym kominek dla mnie staję się realną alternatywą żeby obniżyć koszty ogrzewania domu.
Nie chcę robić z domu kotłowni, jednakże do momentu instalacji PC jest to dla mnie realna alternatywa do redukcji kosztów gazu.
Kluczowe jest sensowne sterowanie temperaturą kominka poprzez przepustnice, tak żeby spalanie stało się efektywne.

Koszt jednego panelu to +/- 600 PLN, a gdzie okablowanie, inwerter i cała technika której zadaniem jest przetwarzać prąd.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.