Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro K1pv4 Temperatura priorytetu


drakoo
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez HarryH,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tym razem pytanie tyczy się temperatury priorytetu. Wg instrukcji:

Cytat

Zabezpieczenie zagotowania wody w kotle.
Zabezpieczenie to dotyczy tylko trybu pracy priorytet bojlera, w przypadku gdy zbiornik jest niedogrzany. Mianowicie gdy temperatura bojlera jest zadana np. 55C a na kotle temperatura rzeczywista wzrośnie do 62C (jest to tzw. temperatura priorytetu) wówczas sterownik wyłączy podajnik i wentylator. Jeśli temperatura na kotle jeszcze wzrośnie do 80C, to załączy się pompa C.O.. Gdy temperatura nadal będzie wzrastać, to przy temperaturze 85C włączy się alarm. Najczęściej taki stan może się pojawić gdy bojler jest uszkodzony, źle zamocowany czujnik, uszkodzona pompa. Jednak gdy temperatura będzie się obniżać to przy progu 60C sterownik załączy podajnik i nadmuch i będzie pracował w trybie pracy do osiągnięcia temperatury 62C.

Czy możecie mi to jakoś jaśniej wyjaśnić? Mam ustawioną temperaturę priorytetu na 55C i jak ona się teraz ma do temperatury kotła? Wg. Instrukcji o ile dobrze rozumiem 62C to temperatura priorytetu (u mnie jest to 55C) czyli jeśli kocioł osiągnie 55C to wyłączy podajnik i wentylator? nie zależnie od tego ile ma bojler? 

Chyba jestem za mało kumaty, albo ta instrukcja jest do kitu bo raz piszą o nie dogrzanym bojlerze z zadaną 55C, a potem o kotle który ma 62C i nie wiadomo co to jest za 62C i skąd 🙂 Jak sie ma te 80C do temperatury priorytetu? chyba że jest to stała wartość? 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jaśniej? Po pierwsze - czy masz tryb pracy pomp ustawiony jako "priorytet bojlera", bo w "pompy równoległe" to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura priorytetu jest zapisana w menu serwis, chodzi o bakterie w bojlerze i tyle. Nie rozumiem tylko po co palisz w trybie priorytet bojlera ? Jeżeli chcesz grzać tylko bojler to tryb lato.

W trybie priorytet bojlera zostaje wyłączona pompa co a chodzi tylko pompą cwu aż do czasu nagrzania bojlera do 62 st, potem się wyłącza i włącza się pompa co. Sama nazwa wskazuje co jest priorytetem dla sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1mps napisał:

Temperatura priorytetu jest zapisana w menu serwis, chodzi o bakterie w bojlerze i tyle.

Nie, to jest temperatura dezynfekcji. 

Temperatura priorytetu to temperatura, na którą przestawia się kocioł w trybie priorytet bojlera, gdy grzany jest sam bojler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zupełnie coś innego - choćby dlatego, że temperatura dezynfekcji dotyczy wody w bojlerze, a priorytetu wody w kotle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeje w trybie priorytetu bojlera, widziałem tą opcję i chce poznać jej zasadę działania. Mam tam ustawione 55C i nie rozumiem jak to się ma do 62C opisanych w instrukcji. Czyli co jak przełączę się w tryb priorytetu bojlera to mi się zmieni zadana temp na kotle na 55C? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Tak, ustawi ci się na kotle 55, gdy w trybie priorytetu bojlera załaczy się pompa cwu, a wyłaczy co. Oczywiście wtedy nie nagrzejesz wody w zasobniku powyżej 55C. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z kolei to 80C, to awaryjne uruchomienie pompy CO. Jeżeli kocioł w trybie priorytetu bojlera lub trybie letnim, albo ze stojącymi pompami CO zaworu przegrzeje się powyżej 80C, to pompy CO uruchomią się awaryjnie, by zrzucić gorącą wodę z kotła do instalacji. Jeśli na zaworach ustawisz ochronę kotła (nie mylić z ochroną powrotu), to zawory grzejnikowe (podłogówka - nie) otworzę się wraz z załaczeniem pomp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa tylko w trybie priorytet bojlera, gdy działa pompa cwu, a pompy CO są wyłaczone. Wtedy wyłacza się w temperaturze priorytetu. JAk ustawisz priorytet na 60, to wyłaczy się w 60.

W pozostałych trybach kocioł jest odstawiany przy temperaturze CO +5C. Czyli jeśli ustawisz np. CO na 65 C (tyle wymaga Defro w gwarancji), to kocioł w 70C przejdzie w nadzór (wyłaczy się podajnik i wentylator).

Twój kocioł jest na tyle duży, że jedynie słusznym trybem w sezonie są "pompy równoległe", więc ta temperatura priorytetu w ogóle Cię nie dotyczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.