Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiany w umowie z PGNiG w związku z montażem kotła gazowego


gruchaa

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiam to właśnie.

Podpisałem nową umowę z taryfą 3.6 (wiąże się to z nieco niższą ceną za przesył, za to rośnie abonament).

Generalnie otrzymałem taką informację:

Cytat
Szanowny Kliencie,  

 

w nawiązaniu do zgłoszenia informujemy, że zgodnie z postanowieniami Umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego, w sytuacji zmiany rodzaju lub ilości urządzeń gazowych na inne niż wymienione w Umowie kompleksowej wymagane jest zawiadomienie Sprzedawcy.

Aktualizacja umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego następuje na podstawie nowych warunków przyłączenia do sieci gazowej oraz zgłoszenia właściciela lub zarządcy budynku gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym W tym celu należy: 

- uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę instalacji gazowej - jeżeli Odbiorca nie posiada projektu wewnętrznej instalacji gazowej i w/w decyzja nie została wcześniej wydana lub jeżeli zachodzi taka konieczność, np. montaż pieca wiąże się przebudową instalacji gazowej; 

- posiadać protokół z próby szczelności oraz zaświadczenie kominiarskie.

Klient ma możliwość wyboru nowej grupy taryfowej zgodnie z przewidywaną wielkością poboru paliwa gazowego/charakterystyki poboru.

Wypełnione i podpisane Zgłoszenie właściciela do napełnienia paliwem gazowym, wniosek o zmianę umowy, oświadczenie o grupie taryfowej, prosimy dostarczyć:

  • w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną przyjmujemy dokumenty w formie zeskanowanego pdf. na adres e-mail: [email protected]
  • korespondencyjnie na adres: (tu adres)

Ja przesłałem te dokumenty mailem. Otrzymałem do podpisania umowę, którą także odesłałem mailem. Dziś właśnie dostałem podpisaną przez PGNiG nową umowę.

Generalnie mailowo trwa to dobre 2-3 tygodnie. Ale mam informację, że można wziąć te dokumenty i załatwić w jeden dzień w BOK.

Dodam, że wcześniej:

  • uzyskałem nowe warunki od PSG
  • dostałem opinię kominiarską o możliwości podłączenia kotła
  • zleciłem wykonanie projektu (mimo praktycznie braku fizycznej przebudowy instalacji jest to wymagane - wg informacji z mojego starostwa)
  • z projektem, opinią kominiarską i oświadczeniem o prawie do dysponowania nieruchomością zrobiłem zgłoszenie budowy
  • po około 2 tygodniach poprosiłem o zaświadczenie o braku sprzeciwu, które uzyskałem
  • zgłosiłem rozpoczęcie robót w nadzorze budowalnym (to akurat zrobiłem przez internet)
  • po montażu kotła otrzymałem wynik próby ciśnieniowej oraz zleciłem końcową opinię kominiarską
  • i tutaj następuje zgłoszenie do PGNiG o którym wyżej

Także bardzo to proste 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze rozumiem że na podłączenie pieca do istniejącej już instalacji trzeba projekt i jeszcze zgłaszać budowę? U mnie już był piec gazowy w kotłowni ale to było 30 lat temu 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gruchaa napisał:

Dobrze rozumiem że na podłączenie pieca do istniejącej już instalacji trzeba projekt i jeszcze zgłaszać budowę?

Takie dostałem informacje ze starostwa. Opisałem dokładnie, że mam już instalację i zaślepione wyjście do kotła gazowego.

Natomiast jeżeli u Ciebie był kocioł to być może część z tych rzeczy masz już załatwione - spotkałem się z informacją, że wymiana kotła nie wymaga projektów/pozwoleń.

Generalnie pytałbym u źródła - czyli w pgnig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wysłałem zapytanie. Bo szczerze to nie mam żadnych papierów typu próba szczelności i opini kominiarskiej. Facet przyjechał, włożył rurę od pieca w wolny kanał kominowy który mu wskazałem, podłączył piec do rury z gazem i cała resztę instalacji co. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i odpowiedź:


 

Cytat

 

w odpowiedzi na zgłoszenie 25.10.2021 dotyczące zgłoszenia korzystania z gazu do celów grzewczych i związanych z tym wymogów ewentualnej aktualizacji umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego oraz grupy taryfowej informuję, że nie podlega to wymogowi zmiany umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego ani zmiany grupy taryfowej w zakresie wielkości poboru. Obowiązek ten dotyczy wyłącznie zmiany wielkości godzinowego poboru paliwa gazowego przekraczającego 110 kWh/h. 

 

Natomiast zasadne będzie w pierwszym roku użytkowania gazu do celów grzewczych zgłoszenie dostosowania (podając przewidywane miesięczne zużycie) faktur prognozowanych wystawianych w oparciu o historię poboru z ostatnich lat do zwiększonego zużycia lub wyboru grupy taryfowej 12T bez faktur prognozowanych, w której jest możliwość samodzielnego podawania odczytu. Rozliczenia w grupie taryfowej 12T dokonywane są co miesiąc w oparciu o odczyt podawany przez odbiorcę w dowolny dzień miesiąca, jeden raz w miesiącu. Odczyt należy przekazać do rozliczenia najpóźniej do ostatniego dnia każdego miesiąca. Brak podania w terminie odczytu gazomierza w przedziale od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca włącznie, skutkować będzie wystawieniem faktury na podstawie szacunkowego zużycia paliwa gazowego.  Zmianę grupy taryfowej z W-1.1 na W-1.12T można dokonać poprzez złożenie załączonego oświadczenia o wyborze grupy taryfowej. Funkcjonalność zmiany grupy taryfowej jest dostępna także elektronicznie na eBOK w zakładce 'Obsługa umowy>Wybór grupy taryfowej'.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.