Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja do oceny


Kubaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak można by tą instalacje przerobić żeby pracowała tak jak powinna? 

Problemy są takie że górna część bufora tak z 2/5 jest gorąca cały czas i ta woda nie idzie na grzejniki tylko jest przeznaczona na bojler chociaż on i tak szybko się nagrzewa jak sie pali w piecu.

Następnie gdy bufor jest zimny na dole ma z 25 stopni to nie da się osiągnąć na piecu temperatury większej niż 65 stopni dopiero jak dół bufora sie nagrzeje te da się osiągnąć wyższą temperaturę, a jak się zakręci zasilanie wody na bufor to bardzo szybko rośnie na piecu temperatura może przyczyną jest ten laddomat znaczy cos jak laddomat tylko firmy afriso który ma oznaczanie 55° a nie 65.

Jeszcze gdy w piecu wygaśnie to nadal jest na nim duża temperatura przez cały czas taka jak w buforze chyba ta woda wraca do niego a to też chyba niepotrzebne.

Nie wiem czy dobrze opisałem moją sytuację ale proszę o odpowiedź. I ten schemat też nie jest chyba idealnie narysowany nie znam sie na tym tak dokładnie. Może da się to jakoś uratować 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.