Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie się pieca w trakcie rozpalania.


cnmcn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W trakcie rozpalania, mój piec przerywa rozpalanie i się czyści. Potem dalej się rozpala. Nie obserwowałem tego dokładnie, ale wygląda to tak: rozpalanie, nagrzeje się do 40 stopni, potem się czyści i dalej się rozpala aż do normalnej pracy. Wyczytałem na forum, że winny może być pył, który jest razem z pelletem. Faktycznie jest tego sporo, ale w pojemniku nie mam żadnego wyczystka, który by pozwolił ten pył usunąć. Jest na to jakieś rozwiązanie? Zmienić dostawcę pelletu, a może wystarczy coś zmienić w ustawieniach pieca? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" próg foto"? Na ile jest ustawiony? Jezeli jest wysoko, to można go trochę zmniejszyć, ale nie oznacza to, że powinieneś wypalić ( lub wybrać) wszysto z zasobnika i z samego dna wyciągnąć pył odkurzaczem. 

Przy tak zapylonym pellecie musisz częściej czyścić dno zasobnika. Wypalać paliwo na maxa i kontrolować. 

Dostawcę pelletu zawsze mozesz zmienić,przecież nie masz z nim żadnej umowy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec to Rakoczy FSX 15kW na pellet. Sprawdziłem menu instalatora i serwisowe, ale nie widziałem takiego parametru "próg foto". Sprawdzę jeszcze w instrukcji. Jak coś znajdę to dam znać.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kocioł może się czyścić w trakcie rozpalania gdy trwa ono za długo i nie nastapiło prawidłowo więc zrzuca to co ma na ruszcie i rozpoczyna proces od początku. Wprawdzie ja mam Cortinę ale tak to u mnie bywało gdy sypałem pellet ,,no name". Winny temu będzie pellet. Najprościej sprawdzić stosując inny pellet,  jakiś uznawany za dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.