Skocz do zawartości
IGNOROWANY

vitodens-050 kod 18 problem z resetem


kesser

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu wymieniłem piec na vitodens-050 dwa dni po wymianie wyskoczył jakiś error serwisant kazał zrobić reset poprzez przytrzymanie Mode i OK. Wszystko wróciło do normy. Wczoraj rano zauważyłem, że miga trójkąt i jest kod 18 - przerwany obwód czujnika zewnętrznego. Mój piec takiego czujnika nie ma jest tylko sterownik pokojowy. Chciałem zrobić reset ale nie reagował na przytrzymanie mode i OK dopiero po wyłączeniu włączeniu błąd zniknął. Wszedłem w ustawienia temperatury ogrzewania i mogę ustawić zakres do 35 domyślnie 20. Z instrukcji wynika, że jest w trybie czujnika zewnętrznego? Dziś rano ten sam kod błędu jest na wyświetlaczu. Obawiam się, że jak przyjdzie do grzania to się okaże, że się nie da.

Piec nadal nie reaguje na przytrzymanie mode i OK

Co to może być bo serwisant nie odbiera od wczoraj?

CWU działa aczkolwiek od początku miewa takie fazy, że albo leci za gorąca i trzeba było mieszać z zimną albo taka powiedzmy ciepła ale jest.

Pytanie dodatkowe czy jest jakiś sposób UPS lub coś takiego,  żeby go dodatkowo zabezpieczyć przed zawirowaniami z sieci elektrycznej? Niby instalacja jest OK ale już przy poprzednim piecu też było podejrzenie, że te skoki temperatury to z elektroniki, która świruje od zawirowań w sieci 230?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.