Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viessmann Vitodens 050-W - problem z dogrzaniem


Okopowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z nie osiąganiem zadanej temperatury. Kocioł Vitodens 050-W (czarny wyświetlacz) ma ustawioną temp 50 st. Na obieg podłogówki ma iść 31, a na grzejniki 37 (dla temp. zew. 3st). Regulator pokojowy ustawiony na 23,7, CWU 47. Problem polega na tym, że temperatura w pomieszczeniu nagrzewa się max do 23,1, obieg podłogówki jest ok, ale na grzejniki idzie 32 i więcej nie chce. Kiedyś (gdy była wyższa temperatura na dworze) piec nie miał problemu z podbijaniem temperatury. Co mogę zrobić? Podnieść temp na kotle? Przy 32 na grzejnikach, w pokojach mam po prostu delikatny chłód. Kiedyś podawał temp 37-38 i było w miarę ok. 

Mogę prosić o rady bo już powoli gubię się w tych wszystkich ustawieniach. Z jednej strony słyszę, że kondensacyjny powinien chodzić na jak najniższej temperaturze (jak widzę, że niektórzy mają na piecu 42 to jestem w szoku), a z drugiej poniżej 50 na kotle w domu zaczyna się robić zimno. Gdy ustawię powyżej 50 to zaczyna taktować, ale chociaż coś dogrzewa. Boję się, że tej zimy (pierwsza z gazem) będę chodził grubiej ubrany po domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, według niego mam ustawione krzywe na podłogę 42 - 30 oraz na grzejniki 56 - 32 (wykres od -20 do +10 co dziesięć stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: jaka powinna być minimalna różnica między temp na kotle a zadaną temp CWU żeby spokojnie dogrzewało do zadanej? Obecnie mam na kotle 47, zadana CWU 45 A rzeczywiście dogrzewa na 43. Wcześniej miałem odpowiednio: 55, 50, 47. Czy to po prostu za mała różnica czy inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.