Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kostrzewa kod 7 przerwa czujnika palnika


mario9200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z palnikiem. Dziś chciałem po dłuższej przerwie przepalić piec przed sezonem grzewczym żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, I niestety podczas cyklu rozpalania wszystko się wyłącza i wywala w domu różnicówkę. Niestety podnieść różnicówkę udaje się dopiero po odłączeniu sterownika od sieci. Odłączyłem przewód sterownik-palnik i udało się włączyć sterownik i odczytać błąd kod 7 tj. "Przerwa czujnika palnika - sterownik wykrył rozwarcie czujnika temperatury palnika. Powodem może być  uszkodzenie czujnika lub przewodu połączeniowego"

Zakładam że ten błąd wynika z odpięcia przewodu sterownik-palnik.

Czy macie jakiś pomysł jak ustalić usterkę? 

Palnika Kostrzewa Platinum Bio, Sterownik Estyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na to wpadłem i to zrobiłem z tym że tylko przez chwilę i grzałka dziala. Włączę ją na dłużej  i zaraz dam znać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł nie był używany latem mogło dojść do zawilgocenia (płytka, kostki, inne połączenia). Jeżeli odpali palnik i go " wygrzejesz" sytuacja nie powinna się powtórzyć, no chyba, że zapalarka lub coś innego dostało przebicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wywala różnicówkę, grzałka grzeje nagrzewa się do czerwoności po 4-5 min wszystko zgasło 😁 nowa zapalarka? Czy da się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalarki nie naprawisz, ale jeszcze podłącz ją prosto do 230V omijając sterownik. Odłącz jej przewody od płytki  palnika i zrób prowizoryczne podłączenie do kontaktu, zachowując bezpieczeństwo. Sprawdź czy ponownie wywali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalarkę mam zwykłą, podłączyłem bezpośrednio pod 230v i działała , rozgrzałem ją przez 10 min i nic się nie wydarzyło. Skręcam palnik i dam znać czy coś się zmieniło. Zastanawia mnie tylko czy powodem może być to że grzałka dotykała spodu rynny palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałeś dokładnie zapalarkę czy nie ma jakiś dziwnych śladów w miejscu gdzie styka się z rynną. Nie wiem jak jest dokładnie u Ciebie, ale u mnie zapalarka wkładana jest w prostokątny tunel, a tam siłą rzeczy ma kontakt z metalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jest u mnie, na grzałce nic nie zauważyłem, w tym tunelu powłoka malowana była lekko przepalona.

Test grzałki wyszedł pozytywny, rozpalanie również. Sukces.

Myślę że pomogło "przepalenie" grzałki. Wrócę do tematu jeśli sytuacja w najbliższym czasie się powtórzy. Wielkie dzięki #Trener40 za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tunel z biegiem czasu przepali sie tuż przy ruszcie. ( po kilku latach 😁) znam to z autopsji 😁 Nie kupuj nowego tunelu, bo mają ceny z kosmosu za części. Wystarczy dorobić blaszkę( 0.5 mm z kwasówki) i wyprofilować do obecnego tunelu po jego długości. Taka rada na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.