Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwarancja pomp WILO ?


qmt

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś orientuje się ile wynosi gwarancja pomp WILO Yonos Pico 2.0 25/1- 4  i WILO Stratos Pico WILO Stratos PICO 25/1-4.

Dzwoniłem do Wilo i serwis mówi że i jedna i druga ma 24 miesiące, max 36 miesięcy od daty produkcji. (czyli jak kupie nową pompę która leżała np. 1,5 roku w magazynie to mam 1,5 roku??!).

Jednocześnie w internecie artykuły i banery reklamujące Wilo Stratos jako pompę premium z 5 letnia gwarancją. Co prawda artykuły z 2019 roku.. ale po 2 latach zrezygnowali by bo była zbyt awaryjna czy co ?:D

 

U niektórych sprzedających 5 gwarancji można dokupić za 50zł (akurat znalazłem przy yonos Pico) dostaje się ponoć naklejki z hologramem...

Chciałem jedną pompe z adaptem, a drugą na kotłową ale jestem co raz bliżej 2 grundfosów alpha 1 które są tańsze i mają jasno napisane że 5 lat.

STRATOS_PICO_5_LAT_GWARANCJOKOKI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, qmt napisał:

Dzwoniłem do Wilo i serwis mówi że i jedna i druga ma 24 miesiące, max 36 miesięcy od daty produkcji. (czyli jak kupie nową pompę która leżała np. 1,5 roku w magazynie to mam 1,5 roku??!).

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

ale pamiętaj także o tej ścieżce http://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Co do gwarancji na Wilo to https://wilo.com/pl/pl/Serwis/Serwis-w-Wilo-Polska/Karty-gwarancyjne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z warunków gwarancji:

"Przed pompą bezdławnicową (zespołem pomp bezdławnicowych) należy zainstalować filtr siatkowy o min. ilości oczek 200/cm2"

radzę policzyć oczka w swoim filtrze 😄 oczami wyobraźni widzę instalatorów jak idą do hurtowni i proszą o filtr skośny "ale żeby miał przynajmniej 200 oczek" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz chciał kupić Wilo sterowane pokrętłem (jak np. Yonos Pico) to daj sobie spokój. Nie wiem kto to projektował, ale strasznie jest to problematyczne i awaryjne. Naciskasz guzik który jest obok (fakt, nie robi się tego często) i zmieniają ci się nastawy na pokrętle. No masakra po prostu. Jedna pompa miała już u mnie naprawiane to pokrętło, w jakieś pół roku po założeniu.

Zobacz czy takich zapisów czasem Grundfos nie ma.

A i jeszcze jedna sprawa, jak zdecydujesz się na Wilo to od razu z tymi piankowymi skorupami izolacyjnymi. Czasami można się natknąć na ofertę w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać Yonos na pompę kotłową, ale w zasadzie miałaby chodzić na stałą prędkość 1  i aż szkoda mi pakować tyle kasy. 

Przemawiała do mnie energooszczędność i myślałem że bezawaryjność, ale chyba mnie przekonałeś że to nie będzie dobry wybór.

Natomiast na obieg grzejników chciałem (chce?) dać  Wilo stratos bo jest sporo tańsze od grundfosa alphy 2, a tez ma Adapt.

A w moich (markowych! nie noname'owych) filtrach skośnych mam siatkę, uwaga.. 40otworów/cm2 ! 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica otworu sitka w filtrze to można by się domyślić że kluczowa rzecz w jego pracy:P ale jednocześnie nie sądzę żeby w przypadku domowej kotłowni zbyt wielu instalatorów w ogóle się nad tym zastanawiało. A może nie doceniam instalatorów.. 

Drugi problem że na większości ofert filtrów tego typu nie ma informacji o oczku, albo jest w mikronach np. 500um

Kolejna sprawa.. mam instalację na stalowych rurach, stalowe grzejniki (nie nowe) i spodziewam się sporo brudu, dlatego modernizując daje osobny separator cyklon+magnes.. i teraz czy dalej muszę dać tak drobny filtr przed każdą pompą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.