Skocz do zawartości

Sprzedam zawory trójdrogowe 5/4" ESBE nowe.

tomekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprzedam zawory trójdrogowe  z gwintami zewnętrznymi 5/4" ESBE VRG 132 .  Zawory są nowe, nie używane , pozostałość po projekcie nowej grupy pompowej w której zastosowaliśmy inny zawór z gwintami wewnątrz.  Cena 180 zł brutto .

20210719_092838.jpg

20210719_092858.jpg

20210719_092909.jpg

20210719_093037.jpg

20210719_092918.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez antek55
      Instalator zamontował zawór 3d na instalacji podłogowej  i reguluje temperaturę wyłączając pompę podłogówki a pomiar temperatury jest na powrocie do zaworu 3d . Brak siłownika do zaworu 3d, sterownik ST480. Instalator uważa ,że siłownik jest zbedny. Uwazam ,iż jest to niewłasciwe rozwiazanie. Poprawne to pomiar temperatury  za pompą podłogi i regulacja temperatury zaworem 3d. Prosze o poradę.

• Przez korzen1973
      Jako ze to mój debiut na tym forum to witam gorąco z zimnych gór :)
      Mój problem to sterowanie dwoma zaworami 3d: Na załączonym schemacie są dwa zasobniki CWU ich używanie uzależnione będzie od wymaganej ilości ciepłej wody - zapotrzebowanie zmienia się od 3 do 20 osób.
      Układ ma działać w trzech różnych kombinacjach w następujący sposób:
      Kombinacja I: działa wyłącznie zasobnik CWU 2. Zawór 3D nr 1 w pozycji B-AB (zasilanie z kotła) natomiast zawór 3D nr 2 w pozycji AB-A – kocioł zasila wężownicę z zasobniku CWU nr 2, a dopływ zimnej wody do zasobnika CWU nr 2 realizowane będzie przez zasobnik CWU nr 1.
      Kombinacja II: działa wyłącznie zasobnik CWU 1. Zawór 3D nr 1 w pozycji B-A (zasilanie z kotła) natomiast zawór 3D nr 2 w pozycji B-A – kocioł zasila wężownicę z zasobniku CWU nr 1, a dopływ zimnej wody do zasobnika CWU nr 1 jest bezpośredni.
      Kombinacja III: działają oba zasobniki CWU. Zawór 3D nr 1 w pozycji B-A (zasilanie z kotła) natomiast zawór 3D nr 2 w pozycji B-AB – kocioł zasila wężownicę z zasobniku CWU nr 1, a wypływ gorącej wody z zasobnika CWU nr 1 realizowane będzie przez zasobnik CWU nr2.
      A problem polega na tym, czym to wysterować? Szukam sterownika, który będzie można ustawić w każdej chwili na jedną z trzech kombinacji głownie I i II; III będzie zdarzała się najrzadziej. Nie ma potrzeby wiązania zaworów z temperaturami w poszczególnych zasobnikach to ogarniam sterowaniem CO, potrzebuje wyłącznie zmieniać pozycję obu zaworów z pozycji mieszkania, bez wiecznego chodzenia do kotłowni.

• Przez sielim
      Witam,
      kupiłem dom z około 2007 roku i po ogarnięciu pieca na paliwo stałe czas zabrać się za problemy z instalacją CO/CWU.
      W załączonym pliku widać z grubsza schemat instalacji z kilkoma fotkami i zaznaczonymi problemami (HOT).
      Przepraszam za brak profesjonalizmu, ale robiliśmy z synem co w naszej mocy :).
      Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś się temu przyjrzał i odniósł do tego, co piszę, bo nie znam się na tym.
      Mam tu obecnie generalnie dwa problemy, które dają się wyraźnie we znaki:
      1. PRIORYTETOWO ROZWIĄZAĆ: Podłogówka na parterze grzeje praktycznie wyłącznie na jednej pętli (łazienka) a jest ich 5.
      2. Podłogówka na piętrze jest za gorąca i w zasadzie nieregulowalna (dla bezpieczeństwa praktycznie wyłączona)
      Krótko: Chciałbym maksymalnie pozamykać w tym sezonie kaloryfery i ile się da grzać podłogówką - ale się nie da ... :(

Jakie ja widzę tu problemy z instalacją - wydaje mi się, że:
      1. Podłogówka na piętrze jest spieprzona - to chyba jakieś tymczasowe rozwiązanie. Dostaje wrzątek jak na kaloryfery, a powinien być wcześniej zawór mieszający. Nie mam pojęcia, czy to się da w ogóle poprawić. Tam są dwie krótkie pętle - łazienka i korytarzyk przed łazienką. Zawory RTL ? Pociągnąć powrót z kaloryferów i dać na wejście ? Ale kaloryfery z termostatami, co jak się zamkną ?
      Schodzimy na parter (a w zasadzie do piwnicy):
      2. Rozdzielacz i odpowietrzniki są w piwnicy, poniżej podłogi i to sporo - jakieś 1,5m. To chyba ma małe szanse na samo-odpowietrzanie. Ale chyba już nic nie zrobię ?
      3. Parter: pompa do podłogówki jest przed zaworem mieszającym. Na mój rozum powinno to działać tak, jak na schemacie, czyli zimna woda powinna wchodzić od dołu w zawór 3d i mieszać się z ciepłą. A wygląda na to, że pompa wpycha ciepłą wodę w drugą stronę - na powrót. Może to jest jakiś alternatywny sposób wykorzystania tego zaworu, ale na mój gust sprawia to, że ciśnienia w podłogówce nie ma i nawet małe zapowietrzenie blokuje całkowicie przepływ. Przenosić pompę za zawór ?
      4. Brak kraników przy rozdzielaczu, żeby wykonać ręczne odpowietrzanie np. wodą z rurociągu.
      5. Zawór 4D - dziwnie mi wygląda podłączenie powrotu na dwa wejścia. Ale chyba to działa nawet nie najgorzej ...

Pomysły moje co z tym zrobić:
      - jedyna rzecz, jakiej jestem prawie pewien, to trzeba dorobić te kraniki i odpowietrzyć parter. Chciałbym też dodać rotametry, ale niestety ten rozdzielacz nie ma od spodu wejść, wszystko jest pchane do góry. Nawet jak wywalę cały rozdzielacz i zrobię nowy (masakryczna robota jakaś ...), to czy te typowe dzisiaj stosowane rotametry można/jest sens instalować 'do góry nogami', pod podłogą ?

No to poproszę o porady, jak z tego wybrnąć, ocenę, czy dobrze rozumiem, co się dzieje w mojej instalacji ... Nie są narysowane wszystkie zawory, filtry, być może są jeszcze gdzieś jakieś zawory zwrotne, ale tego nie widzę, nie znam się jak to powinno z zewnątrz wyglądać.

• Przez 1312
      Witam wszystkich.
      Posiadamy w naszym domu (180m2, stary przedwojenny niemiecki dom, nie ociepłony, góry), dwa pieca zasypowy zeliwny (viadrus u26 16kw, sterowany miarkownikiem + pompka) oraz dwufunkcyjny gazowy(ariston microgenus ~11-25kw, z sterownikiem pokojowym), ogrżewanie działa w jednym układzie otwartym rozdziełane przeż zawory odcinajęce(nie używamy tych pieców razem). Większosc grzejników zeliwne, 80% mają termostaty, instalacyja cała w medzi, grawitacyja przy braku prądu i bieganiem wokól zaworów działa.
      Przyszedł czas na modernizacyje kotłowni, poniewasz zawory wokól pieca ciękną, bojler do wymiany i trzeba rozdzelić dwa układa, z wyjątkiem tego że piec na węgieł-drewno będzie dominujęcym, piec gazowy będzie używany jako dodatkowy w dni wyjazdy oraz w cepły dni jako podgrzewanie wody.
      W załaczniku  mam schemat  do sprawdzenia na błędy\porady i mam pare pytan do fachowców
      - W jakim miejscu lepej zamątować wymennik?
      -W jakim mejscu podłaczyc bojler?(160l, pionowy z wężownicą, będzie stał obok pieca w kotłowni)
      -Jak zastosować zawory żeby przy pracy pieca gazowego nie grzać pieca żeliwnego? i nie wychładzać układu

Odrazu Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc i uwagi.

• Przez kacha
      Witam wszystkich forumowiczów!

Mam wielki problem, w zasadzie mój mąż ..., ktory nie potrafi znaleźć rozwiazania pewnej sprawy wiec poprosił mnie o pomoc :)

A ja proszę was.

Posiadamy piec Rakoczy Multimax 22kw, ze sterownikiem ST-48, chcemy zakupić zawór trójdrozny oraz sterownik do niego.
      W instrukcji sterownika ST-48 widnieje zapis, iż sterownik zaworu musi być z ich firmy (st-61), ponieważ trzeba go zarejestrować w sterowniku ST-48 (wklepać jego numer seryjny aby poprawnie wszystko działało).

Moje pytanie: Czy mogę kupić inny (tańszy) sterownik do zaworu trójdrożnego, który będzie kompatybilny ze sterownikiem ST-48 ?

Z góry dziękuje za odpowiedź panowie !

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.