Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo S6Wc 24 Czy Zębiec Kwk 25


Adamosli

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając to forum zauważyłem że te kociołki cieszą sie powodzeniem . Ale nie moogę sie zdecydować .Proszę powiedzcie jakieś za i przeciw, co lepsze. mam dom do ogrzania jakieś 150 m, + piwnica ok.80m. Sądze że mocą są podobne i byłoby ok . Ale nie wiem który Ogniwo S6WC 24 czy Zębiec KWK 24. Kwestia jakości , ekonomi użytkowania ,trałości to dla mnie nie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jakość porównywalna. Mam Zębca 24 KWK. Ogniwo może ma lepszy wymiennik, ale z kolei Zębiec bardzo łatwy w czyszczeniu, a jak wiemy codzienna obsługa to rzecz ważna.

Co do ekonomii, mój kociołek spala przy 130 m2 dwie kondygnacje od 1kg do 1.3 kg węgla na godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik dzięki za odpowiedz. ale czy masz ten kocioł z dmuchawą, ja bym chciał bo czasem pale byle czym (jak to koło domu ,jakieś śmieci odpady itp.) i dmuchawa do bujnięcia może sie przydać. aktualnie pale 30 letnim kociołkiem którego wstawiał jeszcze ojciec .Gryzie wszystko ale 30 lat orginalne ruszta padły ze 3 lata temu te co są na rynku to porażka 2-4 miechy i łyżwy. no i boję sie że już może "puścić ".ogniwo i zębiec są gabarytowo podobne do mojego staruszka ,ale ogniwo ma dmuchawe z boku co razem z dżwignią rusztu poszerza go o prawie 0,5 m , zauważyłem ten wymiennik o którym piszesz ,ciekawe rozwiązanie , tylko te 0,5m ma lekkie znaczenie (mam wąsko) ale by sie zmieścił. Ty swojego zębca masz długo ? z dmuchawą ,sterowaniem ? chce przerobić starą instal. żeby kocioł grzał cwu. odzielnie latem więc jakieś sterowanie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając to forum zauważyłem że te kociołki cieszą sie powodzeniem . Ale nie moogę sie zdecydować .Proszę powiedzcie jakieś za i przeciw, co lepsze. mam dom do ogrzania jakieś 150 m, + piwnica ok.80m. Sądze że mocą są podobne i byłoby ok . Ale nie wiem który Ogniwo S6WC 24 czy Zębiec KWK 24. Kwestia jakości , ekonomi użytkowania ,trałości to dla mnie nie jasne.

Witaj!

Jeśli szukasz kotła na długie lata, oszczędnego i bez problemów, to kup Viadrusa U24. Jeżeli chcesz palić drewnem to odpada, jeśli węglem to nie widzę lepszego kotła na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam U24.Wydaje mi się,że żaden inny piecyk już więcej nie wyciśnie z węgla więcej niż ten.Podają wysoką temp. na czopuchu,ale zdziwiłem się bo u mnie temp. czopucha jest taka jak wody w układzie,aktualnie teraz trzymam 46 stopni.Nie chcę nikogo przekonywać do tego a nie innego kociołka.Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik dzięki za odpowiedz. ale czy masz ten kocioł z dmuchawą, ja bym chciał bo czasem pale byle czym (jak to koło domu ,jakieś śmieci odpady itp.) i dmuchawa do bujnięcia może sie przydać. aktualnie pale 30 letnim kociołkiem którego wstawiał jeszcze ojciec .Gryzie wszystko ale 30 lat orginalne ruszta padły ze 3 lata temu te co są na rynku to porażka 2-4 miechy i łyżwy. no i boję sie że już może "puścić ".ogniwo i zębiec są gabarytowo podobne do mojego staruszka ,ale ogniwo ma dmuchawe z boku co razem z dżwignią rusztu poszerza go o prawie 0,5 m , zauważyłem ten wymiennik o którym piszesz ,ciekawe rozwiązanie , tylko te 0,5m ma lekkie znaczenie (mam wąsko) ale by sie zmieścił. Ty swojego zębca masz długo ? z dmuchawą ,sterowaniem ? chce przerobić starą instal. żeby kocioł grzał cwu. odzielnie latem więc jakieś sterowanie potrzebne.

 

Mój kocioł posiada dmuchawę i sterownik. W chwili obecnej dmuchawę zdemontowałem, gdyż jest zupełnie zbędna. Podgrzewacz cwu. zamontowany jest blisko kotła (dwupłaszczowy poziomy) i grzeje wodę grawitacyjnie. Żadne sterowanie jest nie potrzebne. Jeżeli masz dobry komin kup kocioł bez wentylatora,a sterownik do pompy obiegowej kupisz oddzielnie za 100 zł. Kocioł użytkuję trzeci rok codziennie, bo podgrzewam w lato cwu chrustem. Gabaryty kotła 50x50x114.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.