Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technix SV 200 - nie działający ślimak - proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o szybką pomoc.

Dzis wracam z pracy brak ciepłej wody i kaloryfery zimne, ide do kotła co się okazuję. Groszek jest nie tylko w podajniku ale i w szufladzie na popiół dmuchawa działa ale podajnik nie.

Usunąłem cały węgiel z podajnika 30kg otwierając otwór na samym ślimaku. Otworzyłem puszkę z bezpiecznikiem i śruba jest odkręcona ale jest dla pewności ją wykręciłem i jest lekko powyginana ale cała i teraz co robić?? Mam jakieś 30 minut do powrotu żony bo siedzę w domu z dzieckiem i myślę co robić?? Sam silnik żadnej reakcji jeszcze muszę odszukać tego czegoś co mogło zablokować ślimaka ale zanim w ogóle to wszystko zrobiłem to najpierw sprawdziłem czy ślimak pójdzie na biegu wstecznym i nic cisza silnik cisza..........i teraz co mam zrobić??

Chcę tą samą śrubkę wkręcić z powrotem no bo jest dobra a jeśli nic nie znajdę co blokuje ślimaka?? ręką mogę ślimak obrócić dla tego dziwne jest że on nie działa.

Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie działać, bo:

1. Zadziałało zabezpieczenie, sprawdź może STB i skasuj jego alarm, nie napisałeś jaki masz sterownik (przegrzanie kotła). Niektóre sterowniki wymagają odkręcenia takiej zaślepki i wciśnięcia zabezpieczenia a inne mogą mieć na rurze taką kostkę, na której jest kasownik alarmu STB (przegrzanie kotła)

2. Zadziałał alarm temperatury podajnika i wypchnęło żar....

Jakiś alarm musiał być i się wyświetlić, zawsze producenci sterowników podstawowe alarmy opisują w instrukcji.

3. Jak zaczął wypychać awaryjnie mogło przyblokować podajnik i silnik i rozłączył go bezpiecznik termiczny, silnik nie ruszy, póki nie ostygnie.

 

Takie zgadywanie, bo informacje nieprecyzyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa zasobnika zamknięta ? jeśli nie, to podajnik nie ruszy. Po za tym, skoro w w szufladzie na popiół jest węgiel, to znaczy, że palenisko wygasło, lub była zbyt duża temperatura podajnika, i sterownik wypchnął wszystko, aby opał w koszu się nie zapalił.

 

 

Pieklorz chwilkę szybszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 02

W tym sterowniku nie wyświetla się numer alarmu tylko sam alarm i tyle nie wiadomo co to za alarm. Ewidentnie podajnik został wyłączony bo dmuchawa działała tylko podajnik nie a jak podłączyłem podajnik pod zwykły kabel komputerowy to zaczął działać ciekawe co się mogło stać.

W tej chwili przy ustawieniu kotła 55 stopni temperatura spalin oscyluje w granicach 150 stopni czasami dochodzi do 180 ale nigdy nie mi pieca nie wyłączyło.

Edytowane przez Krzysztof1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP 02 jest mocno rozbudowany, więc należy przy nim zapoznać się z instrukcją. 

W MENU jest okno:

ALARMY i tu jest ich krótki opis, można guzikiem dane alarmy skasować

HISTORIA to opis zdarzeń w sterowniku, to jest nieulotne.

 

Zgadywanie bez tego co się stało, czy zgasło, czy przegrzalo kocioł czy podajnik czy zgasło, wypychało i się też sam silnik zagrzał i rozłączył go termiczny....

 

STB jak zadziała, to trzeba go wcisnąć, jest pod takim kapturkiem albo od jakiś drgań czy czyszczenia poluzowała się wtyczka podajnika i należy ją poprawić w sterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.