Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda/powietrze w układzie CO , sezon letni.


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Sprawa wyglada tak , ze musiałem spuścić wodę z układu CO instalacja miedziana (modernizacja ogrzewania ) i zostanie to tak na jakiś czas, czy jest jakaś różnica gdy mam cały układ nienaruszony tylko spuszczona wodę  , a np. zdjęty grzejnik i rozcięte rurki ?
Czy szkodliwe jest tutaj powietrze ? Jak długo może to tak zostać , czy jak najszybciej założyć grzejnik nabić wody potem przy kolejnych pracach za jakiś czas od nowa wyjazd z woda i przeróbka ?

A i czy mogę grzać CWU grzałka jeżeli w wężownicy nie ma wody ? Może to uszkodzić w jakiś sposób wężownice czy instalacje ?

To nawiązuje do sytuacji pustego układu CO/CWU , a grzania w sezonie letnim wody z grzałki w bojlerze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Instalacja od tygodni pozbyta wody , grzejniki aluminiowe również opróżnione , a cały czas słuchać z nich cykanie , syczenie ? Co to może być powietrze i jakaś reakcja wewnątrz ?

Mam również pytanie chce instalacje zalać woda i oczyścić separatorem , ale z pominięciem kotła . Mogę bezpośrednio  powrót z CO wpiąć pod zasilanie CO między tymi obiektami dać separator oraz pompę obiegowa , a na naczyniu CO nabić instalacje 1bar o tak zostawić do sezonu grzewczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.