Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura zasilania a praca pompy


morgon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam takie pytanie.... Bo albo mam coś skopcone, albo się nie znam, choć to drugie to pewne, inaczej bym nie pytał.     Ale do rzeczy. Czy to normalne? Na pierwszym biegu pompy, grzejniki nie osiągają żądanej temperatury, na drugim lepiej a na trzecim biegu już jest ok. Jaka temperatura na wyjściu kotła, taka na grzejnikach. Czym wyższy bieg pompy, tym zużycie gazu wyższe. Kocioł gazowy, instalacja grzejnikowa na rozdzielaczu w pexie. Od kotła do rozdzielacza fi32, od rozdzielacza do grzejników fi16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr jak jest w instalacji a później przepływy na grzejnikach ( który pierwszy grzeje i ma najcieplejszy powrót ) woda idzie tam gdzie ma najłatwiej (najmniejszy opór przepływu)  . 

Zawsze tak było czy coś się zmieniło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy sezon na tej instalacji, więc nie mam punktu odniesienia. A właśnie.... przy okazji zapytam. Czy przy rozdzielaczu, gdy każdy grzejnik ma swoje zasilanie i powrót, należy kryzować grzejniki? Bo w zasadzie, to chyba wszystkie mam otwarte na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzowanie niepotrzebne można dostroić zaworami powrotnymi na grzejnikach lub  zaworami termostatycznymi ze wstępną nastawą jeśli takie są zainstalowane . Najłatwiej powrotami poprzez powolne dławienie najcieplejszych grzejników ( najszybciej się nagrzewających ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz na szybko ręką powroty przy rozdzielaczu, ale nie czuję jakichś różnic. Przyglądnę się jeszcze przy nagrzewaniu, zwłaszcza jednemu grzejników który jest praktycznie prawie nad kotłem. No i popatrzę z ciekawości na filtr. Instalacja nowa, może się coś zasyfiło po montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.