Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji CO i CWU


Pororoca

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciał bym się przywitać, forum śledzę od niedawna i przyszedł czas na pierwszy post.

Także Witam wszystkich forumowiczów i proszę o ocenę mojej instalacji.

Zdecydowałem się na napisanie tego posta ponieważ zapłaciłem firmie sprzedającej kotły bardzo dużo za montaż kotła a po prześledzeniu kilku tematów z tego forum zaczynam się martwić, że coś może być nie tak zwłaszcza, że pan hydraulik mimo ze miła osoba i chętna do pracy to oszczędzał na czym mógł, mimo, że zapłaciłem za nowe naczynia przeponowe to hydraulik zostawił stare ponad 10 letnie. Także wiekszosc starych rurek jest z odzysku a także niektóre zawory.

Kocioł zasila grzejniki nowego typu - 8 w pokojach i 2 łazienkowe (rury, które idą bezpośrednio do góry) oraz ogrzewanie podłogowe w salonie kuchni i łazience na piętrze (rury idące w prawo).

Jestem przed wizytą w tym salonie tzn.  na pewno mam zamiar iść się kłucić o te oszczędnośći bo koszt montażu z uruchomieniem to prawie 7 tys.  zł. Ale chciał bym zaczerpnąć waszą opinie co jeszcze powinno być zrobione za tą kwotę.

 

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Marcin z Koszalina

4.jpg

0.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sambor

Proszę nie szczędzić słów, był bym wdzięczny za garść argumentów nawet tych niecenzuralnych, żebym miał o czym rozmawiać w salonie ze sprzedawcą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaw 3-D na zasilaniu przełącza ręcznie grzanie CW/CO a dalej?

Ta pompa co jest w kotle od biedy obsłuży ochronę powrotu ( zaw VTC) i ew bojler lub grzejniki, ale dalej już nie podoła.

Filtr skośny na powrocie powinien być przed samą pompą a nie przed zaw 3-D

W wyczystce przydałby się RCK, ale nie mam inst pod nosem , więc piszę to w trybie warunkowym.

Ponadto instalacja ma kiepską estetykę - jak można tak rury "posmarkać" cyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

No właśnie dopiero wczoraj był odpalony pierwszy raz i dziś rano na szybko tylko sprawdziłem i właśnie grzejniki na parterze i piętrze gorące ale podłogówka na parterze ciepła a na piętrze praktycznie zimna. A czy ta rura od wydechu może taka być tzn wydech w kotle ma fi 100 a komin 120 i nie ma żadnego zwężenia tylko silikonem wypełniona różnica przy kominie.

A z tym zaworem 3D to chodzi o to, że powinien być jakiś sterownik do kontroli tak ?? bo ten mechanik nie znał  tego kotła bo miał być zawór 3d automatyczny ale nie wiedział gdzie podłączyć i ma to dokończyć, z tego co wyczytałem u producenta to powinna być dokupiona taka płyta(sterownik) który łączy się z płytą główną kotła i wtedy można sterować zbiornikiem cwu i zaworami itp. 

A czy hydraulik ma obowiązek założyć izolacje? bo to tez mnie trochę załamało, że tak to wszystko zostawił gołe.

Nie wiem , nie znam cen montażu  ale wydaje mi się że7 tyś za to to dużo za dużo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzyłem na te zdjęcia i oczy robiły mi się coraz większe ze zdziwienia Takiego magika to ze świecą szukać
A tak poważnie to spierniczył instalację i jeszcze taką kasę zainkasował...masakra. Bierz go za d..ę i niech poprawia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolejny raz się przekonałem, że nawet płacąc dużo, wcale nie ma gwarancji , że będzie zrobione dobrze.

Przykre jest to, że remontując dom trzeba się stać specjalistą w wiedzy we wszystkim i nie można nikomu zaufać.

Człowiek płaci podwójnie bo trzeba poświecić czas by zarobić pieniądze a później kolejne godziny na naukę.

 

Sytuacja wygląda następująco.

- Salon zamówił zestaw rozszerzający do kotła (teraz będzie można podłączyć wiele urządzeń zewnętrznych) dzięki temu będzie można zamontować siłownik na zawór mieszający i będzie kontrola z poziomu kotła nad wymiennikiem cwu , pompami itp.

- Powiedziałem, żeby przestawili ten filtr skośny na właściwe miejsce

- no i mają dołożyć pompę na podłogówkę

Jeśli jest tam jeszcze jakiś rażący błąd to był bym wdzięczny za komentarz. Hydraulik ma przyjść to poprawiać w przyszłym tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisałeś że zapłaciłeś 7 tysięcy za montaż tego kotła. Tak jak to wygląda to nie jest on wart ( montaż ) 700 złotych. Zobacz sobie jak wygląda profesjonalny montaż,zwróć uwagę na estetykę i materiały. Tam wszystko jest nowe i zrobione zgodnie ze sztuką.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.