Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Biecz Sw7c


cichy40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy ktoś użytkuje taki piec ja mam model 0,8kw, chodzi mi o to jak mu się w nim pali i jak najlepiej wykorzystać jego zalety. Dodatkowo zapytuje jakie zadanie mam w drzwiczkach zasypowych dodatkowa przesłona producent podaje tylko iż służy do cyrkulacji powietrza wtórnego i tyle ale jak to się ma dospalania, pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam(y) Nowego Użytkownika!!

Piszę z ciekawości--mało kto użytkuje tak nieduże kociołki i równie rzadko o nie padają pytania więc jeśli jest okazja........

Kocioł a właściwie kociołek albo mały piecyk interesował mnie swojego czasu gdy poszukiwałem czegoś dla siebie-a że mi się spodobał to się trochę z nim 'zaprzyjażniłem' mimo,że,w moim przypadku,skończyło sie na żeliwie.

Szkoda,że nie mogę nic odpowiedzieć na pytania,które zadajesz a dotyczące praktyki użytkowania ale chyba sam go użytkujesz więc. . . może będziesz pierwszy,który się podzieli typowymi uwagami kotlarza na temat tego sympatycznego kociołka.

Z tego co ja zauważyłem w nim to proste ale solidne wykonanie-no typowy,choć mały,Biecz.Prosty wymiennik-spaliny prosto w komin--dobrze,że nie jakieś tam opłomki tylko klasyczny dla Ogniwa system owalnych płomieniówek-nie poszli na skróty.Jak na taką małą jednostkę obszerna i pojemna komora--17,3l-pomiary własne(właśnie zajrzałem do starej ulotki z którą wyszedłem z jakiegoś sklepu nanosząc sobie wymiary komory po wymierzeniu).Sensowna cena do dziś dnia.Prosty w czyszczeniu.Ma ruchome sztaby rusztowe(kolejne ułatwienie użytkowania) i wodny ruszt.No fajny kociołek.

To chyba,niestety,wszystko co mogę na jego temat napisać od siebie.Resztę mam nadzieję napiszesz Ty,jako praktyk albo kolejna osoba,która zauważy ten temat--ale to będzie nie prędko--rzadkość.Załączam parę zdjęć dla rozruchu tematu.

Fajnie,że ktoś pyta o takie kociołki.Dzięki za temat.....

post-6673-1254518857_thumb.jpg

post-6673-1254518923_thumb.jpg

post-6673-1254518977_thumb.jpg

post-6673-1254519022_thumb.jpg

post-6673-1254519058_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla ścisłości to najprawdopodniej mówimy o "Ogniwie" typ S7WC o mocy 8kW i powierzchni grzewczej płaszcza wodnego 0.9m2, bo ten kociołek o mocy 0.8kW to byłby ewenement.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam osobiście posiadam ten kocioł

od sierpnia zamontowany i użytkowany. co do spalania ,paliłem wcześniej od dołu i nie do suszonym drewnem , paliło się a jak :D , ale lekko go zasyfiłem tzw.smołą . i Borykałem się z wydostającym dymkiem z komory zasypowej podczas dokładania następnej dawki mokrego drewna ,

wreszcie przyszedł czas na głębsze wniknięcie w temat spalania i z dnia na dzień przeszedłem na spalanie górne , co się zmieniło ?

wszystko ! na pozytyw po pierwszej dobie piec wyglądał na nowy ,bez jakiegokolwiek syfu na ściankach . Jak dla mnie piecyk super i nie wyobrażam sobie palenia w tym piecu bez współpracy miarkownika ciągu , piec szybko osiąga zadaną temper.długo trzyma

całkowity zasyp pieca przy temper.-10 st. na dworze ,w piecu pali się 12 godz . przy 13 godz . rozpalałem od nowa . temper. w domu 22-23 st.mieszkanie 75 m2 bez jakiegokolwiek podkładania jak i rusztowania tylko moja ciekawość ciągła mnie do niego aby sprawdzić jego pracę wszystko wypala się pięknie na mączkę .

Nie ma również problemu palenia w nim od dołu pod warunkiem że opał będzie wysuszony . Do czego przyczynia się dopływ świeżego powietrza po odpowiednim wyregulowaniu otworu komory zasypowej .

Odpowiem na więcej pytań jeśli będzie potrzeba pozdrawiam :rolleyes:

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.