Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piec olejowy problem z rozpalaniem na zimno, sterowanie pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec na olej opałowy 23kW Pensotti z palnikiem rakietowym Man z poprzedniego tysiąclecia, chce następny sezon wrócić do niego.

1. Mam problem z rozpalaniem na zimnym piecu, pomimo płomienia  przy rozpalaniu czujnik światła nie widzi go, czułość ustawiłem na największą, czujnik czysty, kanał czysty, odpala dopiero za ok 3-cim razem. Przy ciepłym piecu nie ma żadnego problemu, startuje bez problemu. Podczas rozpalania zimnego kotła przez pierwszą minutę dostaje takich wibracji i rezonansu ok 50Hz że trzeba uciekać z kotłowni.

2. Jak sterować pompą obiegową? była podpięta na stałe do włacznika zasilania, ale że wychładzała mi bojler po wyłączeniu pieca przez termostat w domu, została zapięta za termostatem. Czy to wystarczy czy próbowac sterować ją za pomocą temperatury jak w węglowym.

3. czy są na rynku jakieś sterowniki gotowe do sterowania kotłem z regulacją temperatury wody dla różnych temperatur na zewnątrz, które nadają się do olejaka, z węglowych  nie pasują ze względu na algorytmy sterowania wentylatorów, przedmuchy itp. do olejaka musiało być tylko wyjście przekaźnikowe na palnik.

4. Jak głeboko powinien być wlożony palnik do pieca, mój jest dosyć długi i wchodzi prawie do ścianki tylnej kotła.

5. I najgłupsze pytanie: co zrobić żeby to nie żarło tyle oleju ?

Bez nazwy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.