Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant VSC206 VRC700 3 strefy - problem z obniżeniem temp.


pepeEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się opisać problem bo wydaliśmy dużo pieniędzy a efekt jest mizerny. Opiszę wszystko jak najlepiej od początku. Dom nowo wybudowany z parterem i poddaszem użytkowym. Ogrzewanie całość to podłogówka z podziałem na PARTER i PIETRO oraz 3 strefa dwa grzejniki ręcznikowe w  łazience parter i piętro. W strefie PARTER jest sterownik VRC700/6 natomiast w strefie PIETRO zdalne sterowanie VR91/4. Grzejniki nie ma mają sterowania. Na parterze i piętrze są rozdzielacze podłogowe chyb a po ok 11 pętli. W kotłowni znajdują się trzy grupy pompowe MEIBES. Jedna grupa z mieszaczem elektrycznym chyba 140sekund dla parteru , druga tak samo dla piętra i trzecia dla grzejników bez mieszacza. Całość połączona na tzw. podobno WARTOWNIKU. W wartowniku są czujniki temp oraz na każdym z obiegów przyczepione są czujniki i wszystkie podpięte do VR71. Oczywiście wszystko spięte modułem VR71 Vaillant. Kocioł to EcoCompact VSC206 4-5 z zasobnikiem 90L. 

Problem jaki jest to nie mogę uzyskać aby w strefie parter i piętro uzyskać np temp 20 stopni. Nawet 21 nie mogłem uzyskać. Jest po prostu więcej. Krzywa grzewcza jaka jest ustawiona już to 0,1 najniższa możliwa i nic. Opcja KOREKTY dla strefy PARTER i PIETRO jest obecnie ustawiona na BRAK bo tak zalecił na razie serwis techniczny ze strony vaillanta. Ale nic to nie pomaga. Zalecili aby ustawić tryb BRAK i ustawić odpowiednią krzywą grzewczą a dopiero jak zobaczę że temp się zrównają do zadanych to wtedy dopiero włączyć tryb KOREKTA. Napisali że dla podłogówki powinna być KOREKTA a nie TERMOSTAT.

Ustawione były temp w obu strefach na noc 20 stopni a na dzień 21. Sterowniki ustawione na tryb pracy AUTO. I niestety po nocy na piętrze dalej jest ok 21,5 stopnia a na parterze nawet ok 22,2 stopnia. Nie mogę zbić temp do niższej czyli tych 21 a w nocy do 20. Pompy są ustawione że cały czas pracują. Dziś np po nocy spojrzałem na aplikację sterującą VR920(aplikacja na telefon) i mimo że nie rozpoczęły się jeszcze godziny dla trybu DZIEŃ to temperatura zasilania VF1 była w okolicy 52 stopni. A swoją droga to działanie aplikacji i tej bramki to masakra. Rekcja na zmianę tragicznie długa  a czasem nie załapuje nawet wartości. Ale zgłosiłem do vaillanta , znają problem ale szkoda że przez ponad 3 miesiące nic nie zrobili... bo widać po komentarzach w Google Play. Ale to mniejszy problem....tylko za 1000zł takie działanie to nóż w kieszeni się otwiera ?

Nie mam już pomysłu co jeszcze można poczynić bądź co jest źle ustawione ? Proszę o pomoc. Jeśli coś pomunąłem to proszę pytać ile wiem dopiszę bądź sprawdzę ustawienia it.... Proszę o pomoc bo instalator chyba trochę ręce umywa mówi że system działa poprawnie. Tylko jeśli człowiek woli temp 20 stopni do spania to nawet jej nie może uzyskać.... przecież to śmieszne.....


EDIT.
Dodam że teraz już są godziny dla trybu DZIEŃ i temperatury na parterze i piętrze już ciutke rosną. A powinny maleć bo jest zadane 20 stopni na dzień teraz też.... A już na parterze skoczyła do 22,3  a piętro 21,3. Przecież to jest nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.