Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant rura komina


krystian899

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam kocioł dwu funkcyjny vaillant z sterownikiem radiowym oraz czujnikiem zewnętrznym kocioł z zbiornikiem na wodę bieżącą(chyba 100l). Mieszkam od dwóch lat w domu kocioł ma ok 11 lat serwisuje go co roku. Zastanawia mnie duży zużycie gazu przy obecnych temperaturach które oscylują w granicy 1 dzień stopnia -2 w nocy piec spala mi ok 13-15 m3 gazu (konwersja 11.86 pgnig) Mieszkam z zoną i dzieckiem Zużywamy normalnie ok 200l ciepłej wody na dobę (ustawiona na 45 stopni od godz 5 do 23 cyrkulacja tak samo ustawiona) Dom ma 250m zbudowany ok 15 lat temu izolowany 12cm styropian. Z czego w zasadzie ogrzewam 2/3 domu. Reszta to ala piwnica w której mamy pralnie siłownie pomieszczenia gospodarcze w tym kotłownia z piecem jest to do połowy pod ziemia a 1/2 wystaje ponad powierzchnie w tej części kaloryfery zakręcone. Nie mam podłogówki przędzie kaloryfery na sterowniku mam ustawie dzień 22 noc 21 stopni tryb auto krzywa 1.2 termostat brak czyli chyba wybieg 5 min standardowe ustawienia. Na piecu 50 stopni tej wartości nie przekroczy temperatura w kotle w trybie c.o. Co mogę jeszcze ustawić by spalał mniej może krzywa zmienić z 1.2 na mniej tryb pracy?(dostępne jest brak,korekta,termostat)Który najlepszy? Ma to w ogolę sens ze zakręcam kaloryfery na dole czy po odkręceniu będzie podobnie? 

 

Jeszcze jedno ważne pytanko piec ma rurę oryginalną vailanta która zaciąga powietrze z zewnątrz i w środku taka mniejsza co chyba leci kondensat. Jak się wprowadziłem to ta rurka wewnątrz z wodą/kondensatem zaczęła przeciekać kapać zalała mi piec pompę powietrza tak stwierdził serwisant wymienił pompę i działa uszczelnił rurę to z kondensatem(uszkodziła się uszczelka na kolanku) ale nie połączył mi zaciskami tej grubszej co ciągnie powietrze z dworu i teraz ciągnie mi powietrze z wnętrza kotłowni ma to wpływ na spalanie czy tak zostawić jak jest? 

 

Pan z serwisu mi powiedział że jak znowu zacznie kapać to będę przynajmniej widziały i nie zaleje mi znowu pompy mogę to sam sobie spinką zamknąć jaki to ma pływ na działanie i spalanie gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przewody powietrzne polacz z powrotem tak zeby zaciagal powietrze z zewnatrz-ma to wplyw na kondensacje w przewodzie spalinowym i tym samym zuzycie gazu, poza tym nie pobiera ci ogrzanego powietrza z wnetrza domu. Grzejniki w piwnicy moga zostac zakrecone jak nie potrzebujesz. Ja na probe odlaczylbym czujnik temp zewnetrznej i zostawil tylko czujnik wewnetrzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.