Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr na wylot komina


Dancych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Szukałem 2h w Internecie nasady kominowej z filtrem. Po co? Po to, że komin mam co prawda oddalony około 30m od okna ale jego wysokość tylko kilka cm wystaje ponad dach. Nie ja to budowałem, ale to nie ważne. Problemem jest docierający zapach dymu(mimo bezdymnego palenia) do pokoju dziecka. Stosuję oczyszczacz powietrza, jednak chciałbym zniwelować problem już na etapie wyrzutu spalin z komina. Powiem szczerze, że nie udało mi się nic znaleźć. Czy ktoś z Was posiada lub ma wiedzę, gdzie takie ustrojstwo można zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dancych napisał:

Cześć. 

Szukałem 2h w Internecie nasady kominowej z filtrem. Po co? ,,,

,,, Problemem jest docierający zapach dymu(mimo bezdymnego palenia) do pokoju dziecka. ,,,

Nie znam żadnego procesu spalania (oprócz wodoru), który nie wytwarza spalin.

W Twoim wypadku, najtańszym sposobem będzie przedłużenie komina, lub przedłużenie i ocieplenie kanału dymnego komina.

Oczywiście istnieją filtry, które wychwytują zanieczyszczenia stałe (pyły), jak i też zanieczyszczone gazy (np. spaliny).
Ale te filtry montowane są pomiędzy źródłem emisji zanieczyszczeń a kanałem odprowadzającym oczyszczone powietrze.
Szukaj pod hasłem "mokre filtry do odpylania".       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.