Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr siatkowy.


CanisLupus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem Was zapytać czy te filtry są zamontowane prawidło? Kadłuby mają patrzeć do góry? Czy wtedy zanieczyszczenia nie będą opadać na dół zamiast do filtra? I ten filtr który został zamontowany w poziomie z drugiego zdjęcia, kadłub nie ma być skierowany w dół a on jest przekręcony. Ktoś może mi powiedzieć czy to jest ok?

20220128_023249.jpg

 

20220128_023303.thumb.jpg.f6165b3b7bbf65542f519e142bf7010e.jpg

 

20220128_023240.thumb.jpg.dde8fb3ce3af02f34ae6efe615d351f2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , ze wgl jest , przy takim założeniu filtra siatkowego ( do góry ) również da się go czyścić bez śmieci w instalacji , pewien hydraulik na YT pokazywał . Zamykasz odkręcasz wyjmujesz filtr i luzujesz zawór pod filtrem wszystkie pozostałe śmiecie na szmatkę dołożona do filtra . 
Filtr nie zawsze się da założyć tak jak tego się wymaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałki są w dobrym kierunku, tylko czy czasem kubełek filtra nie powinien być skierowany w dół , a nie jak u mnie w 2 filtrach kubełek patrzy do góry a w 3 tym z zdjęcia z zielona pompką jest w poziomie chociaż tam nic nie przeszkadzało akurat żeby przekręcić go w dół. Na mój chłopski rozum syfy polecą dalej podczas czyszczenia.

4 godziny temu, adamu napisał:

Filtr nie zawsze się da założyć tak jak tego się wymaga .

To jest nowa instalacja więc chyba nic nie stało na przeszkodzie żeby filtry zamontować tak jak się wymaga :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowa instalacja to dąży się do tego aby filtr siarkowy założyć prawidłowo czyli zgodnie z kierunkiem wskazania przepływu oraz dobrym dostępem do czyszczenia ( osadnik do dołu ) tak w przypadku 3 zdjęcia mógł się postarać instalator i go założyć dobrze może da się jeszcze przekręcić . W przypadku pomp tłoczących do góry filtr da się tylko tak założyć chyba , ze inaczej to poprowadzić jak mówię jednym przeszkadzają , drugi ma sposób na czyszczenie .  

Tutaj zaraz winienie , ze zastosowane kształtki są z różnych metali stal czarna / ocynk niewskazane lepiej dać to w mosiądzu , ale instalacje z tak zróżnicowanymi metalami działają tez x lat … 

 

Wpisz w YT : tania pompa ciepła haier 

11 minuta filmu , myśle , ze pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.