Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet - proszę o pomoc


Konrad79krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Bardzo proszę o pomoc w doborze kotła na pellet.

Chciałbym skorzystać z dotacji na piec na pellet o podwyższonym standardzie. Wyczytałem, że ma być 5 klasy i emisja pyłu ma być mniej niz 20 mg/m3.

Niestety dom jest stary i jeszcze nie ocieplony ( tu też chce skorzystać z dotacji - lecz zaczynam od wyboru pieca)

Dom jest rozbudowany z domku z lat 50-tych i dobudowany garaż oraz piętro.

Poniżej przedstawiam powierzchnie do ogrzania.

Bardzo proszę o konkretne modele pieców, które Państwo uzywacie i nie ma z nimi problemów.

 

Niestety jestem laikiem i informacje, które zamieściłem mogą nie wystarczyć, więc jeżeli będzie potrzeba o więcej proszę piszcie.

 

Dziękuję

piec.png

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaproponować konkretny kocioł musimy znać więcej szczegółów  (nie tylko powierzchnię, kubaturę i brak ocieplenia). Ważne są koszty na jakie możesz sobie pozwolić (tu można zaproponować kotły wymagające stosunkowo częstej kontroli i ew. obsługi, po kotły prawie bezobsługowe), wielkość kotłowni, rodzaj instalacji CO, itp.

Ja od 2018 roku używam SAS BioCompact 10 kW do ogrzania 98 m2 (to jeden z najmniejszych kotłów ze zintegrowanym pojemnikiem na pelet), który zmieścił się w mikroskopijnej kotłowni. Od serwisu i producenta mieszkam 48 km (w pierwszym roku wymieniono na gwarancji fotokomórkę). Ogólnie z pieca jestem zadowolony, zastąpiłem nim starego śmieciucha na dotacje z gminnego programu dopłaty do kotła CO. (różnica między paleniem w starym śmieciuchu a w kotle na pelet 5 klasy jest taka jak między jazdą maluchem a Mercedesem ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W odpowiedzi napiszę, że dom chcę wyremontować pod wynajem.

Jeżeli chodzi o kontrolę i ewentualną obsługę to najlepiej kocioł z automatycznym podajnikiem, abym jak najrzadziej tam był.

Mieszkam w Krakowie i gdzieś wyczytałem, że w Krzeszowicach ( 30 km) jest serwis ( tylko już nie mogę znaleźć jakiej firmy)

Jeżeli chodzi o koszty to jak wiadomo najmniejsze ? Jednak jak mam podać jakąś kwotę to myślę, że aby otrzymać pełne 30% dotacji ( max 6 000) to muszę mieć na FV 20 tyś ?

Wobec powyższego przeżyje wydatek 15 tyś.

Jednak chciałbym dodać, że w tym roku chcę tylko wyremontować parter i piec na okres 1 max 2 sezonów będzie ogrzewał tylko ok 110 mkw a później też resztę.

Istotnym faktem jest, że wodę mam ze studni poprzez hydrofor ( realizuje podłączenie do miejskich wodociągów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od 5 lat z pieca egpellet15 firmy Greń ogrzewam nim 228m2 powierzchni użytkowej piec jest bezproblemowy nic przy nim nie robię poza dosypywaniem pelletu i usuwaniem popiołu raz na 3 tygodnie, parametry pracy mogę na bieżąco śledzić na telefonie lub komputerze. Jestem z niego mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.