Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem.


Kowalesko861

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym opisać mój problem może mi ktoś pomoże. 

Od 2 miesięcy używam pieca Termet Ecocondens Gold Plus dwufunkcyjny z komorą zamknięta (piec ma 2 miesiące) 

Od dwóch dni mam problem z ogrzewaniem, aczkolwiek początkowo temperatura grzejników nastawiona na 75 stopni, jednak zero reakcji na sterownik. Dopiero po nastawieniu na piecu temperatury na 79-80 stopni czyli maksimum pięć włącza grzanie. Niestety tu pojawia się kolejny problem bo po około 10 minutach temperatura przekracza 83 stopnie i piec łapie jakiś błąd (miga kontrolka grzejników). 

Jestem już w kropce pomocy. 

Za każdą odpowiedź serdecznie dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij swój profil żeby było wiadomo co ogrzewasz

Jaki sterownik?  Jakie grzejniki i ile? Bo 75* to 'trochę' za dużo prze zero na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 13:19, Jozefg1 napisał:

Wypełnij swój profil żeby było wiadomo co ogrzewasz

Jaki sterownik?  Jakie grzejniki i ile? Bo 75* to 'trochę' za dużo prze zero na zewnątrz

Profil uzupełniony. 

Mieszkanie 3 pokojowe 5 grzejnikow

Sterownik Termet st 292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Ustaw kocioł na 45*C, przy dzisiejszej pogodzie powinno wystarczyć a masz nadmiar mocy

2 - Ustawiałeś termostat wg instrukcji? Czy prawidłowo podłączony?

I gdzie jest umieszczony, czy przypadkiem grzejnik go nie podgrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł domyślnie ustawiony był na 55*C w miarę jego niedyspozycji musieliśmy podnosić temperaturę żeby wgl zaczynał grzać. Czasami załapywał dopiero gdy podniosłem temperaturę na 70*C.

2# Od samego początku termostat był ustawiony przez serwisanta Termatu więc nie bawiłem się z nim. 

3# Kocioł umiejscowiony jest w kuchennej zabudowie więc nic go nie ogrzewa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sterownik pokojowy zgłasza żądanie grzania. Weź sprawdź dokładny model sterownika,pobierz instrukcję i zobacz jak się go ustawia i co powinien wskazywać.

Nie rozumiem po co ludzie komplikują instalacje a potem problem je ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nic nie kombinuje w instalacji. 2 miesiące temu zamontowali nowy piec do tego nowy sterownik na ścianie który ewidentnie daje sygnał do grzania (cyka po przekroczeniu 1 stopnia od zadanej mu temperatury dziennej) Ale piec się nie załącza dopiero po ustawieniu na nim (piecu) temperatury grzewczej wody powyżej 76 stopni. Co tu jest pokombinowane? Bo nie rozumie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o kombinowaniu tylko komplikowaniu. Do takiego małego mieszkania wystarczył by zwykły termostat on off, nawet mechaniczny.

Jeżeli jesteś pewien, że termostat daje sygnał do grzania a kocioł nie startuje to albo nie ma połączenia z kotłem, albo jest usterka. Wyszła partia kotłów z wadliwymi czujnikami temperatury i może Ciebie też to spotkało. Tym bardziej, że jak piszesz musiałeś podnosić temperaturę na kotle. Dzwoń do serwisu.

Możesz ręką sprawdzić jak uda się zmusić kocioł do pracy czy temperatura rurek jest adekwatna do wskazań na wyświetlaczu. Głównie temperaturę powrotu, można ją podejrzeć wciskając na krótko przycisk włącznika, wyświetli wtedy sekwencję wskazań ciśnienia, temperatury powrotu, obrotów pompy i mocy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtuNie napisał:

Nie pisałem o kombinowaniu tylko komplikowaniu. Do takiego małego mieszkania wystarczył by zwykły termostat on off, nawet mechaniczny.

Jeżeli jesteś pewien, że termostat daje sygnał do grzania a kocioł nie startuje to albo nie ma połączenia z kotłem, albo jest usterka. Wyszła partia kotłów z wadliwymi czujnikami temperatury i może Ciebie też to spotkało. Tym bardziej, że jak piszesz musiałeś podnosić temperaturę na kotle. Dzwoń do serwisu.

Możesz ręką sprawdzić jak uda się zmusić kocioł do pracy czy temperatura rurek jest adekwatna do wskazań na wyświetlaczu. Głównie temperaturę powrotu, można ją podejrzeć wciskając na krótko przycisk włącznika, wyświetli wtedy sekwencję wskazań ciśnienia, temperatury powrotu, obrotów pompy i mocy palnika.

Dzięki za pomoc. Dzwoniłem do serwisu jutro przyjeżdżają na wymianę wadliwego czujnika. 

Temat zamykam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.