Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kosztorys Wykonania Instalacji Co I Cwu


Grzesiek1982

Rekomendowane odpowiedzi

"No i to mi się podoba bo majster wysunął mi te same argumenty odnośnie braku prądu.

A dlaczego układ zamknięty? Hm - też mieli swoje argumenty - ja swoich nie miałem bo się nie znam na tym choć sporo już artykułów o tym czytałem. Mówił coś, o ustawianiu ciśnienia w CO itp ale powtórzyć tego drugi raz nie umiem. Jutro go zapytam jeszcze raz o to. A czy zamknięty obieg jest zły?"

 

 

 

 

 

 

piec niemusi mieć tego urządzenia

kupuje się osobno zawór schładzający

i powinien on być zamontowany

mam obawy że grawitacja niepodoła z podłogą

uważam że twoi majstrowie coś przekombinowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będzie sama podłogówka - wszędzie.

Teraz chciałbym aby ktoś napisał, co w całej takiej instalacji podłogowej znaleźć się powinno zaczynając od pieca? Czyli: gdzie jaki zawór, pompa, mieszalnik itd. Najlepiej było by jakiś szkic wykonać. Ja osobiście nie umiem. :)

Układ będzie otwarty z naczyniem przelewowym umieszczonym na strychu/poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego majstra teraz nie będzie bo woda w jego miejscowości wylała. Szefa pytałem o zawór 4D - mówił, że takiego nie będzie bo mieszalnik będzie chłodził wodę na podłogówkę. Dziś rano był i wziął stary mieszalnik by wymienić na 8-pętlowy. Jednak chciałbym by ktoś zrobił taki szkic by mieć jakieś rozeznanie jak to będzie wyglądać - majstry powiedzą jak to będzie ale a pasuje mieć drugie niezależne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy zastosowanie tylko ogrzewania podłogowego przy piecu bez podajnika jest dobrym rozwiązaniem (szczególnie w okresach przejściowych wiosna jesień). Będziesz musiał długo czekać na efekty palenia,a zarazem łatwego przegrzania domu (brak możliwości wyłączenia podłogi tak jak można zrobić to przy grzejnikach). Ja bym był za ogrzewaniem grzejnikowo-podłogowym (komfort podłogowego zimą; szybka zmiana temperatury powietrza wiosną i jesienią "zwykłe przepalenie w piecu". Wiadomo koszt takiej instalacji jest wyższy, ale takie jest moje zdanie na ten temat.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły piec też będzie działał podobnie jak z podajnikiem - bo ma sterownik,który steruje przedmuchami i przerwami, będą czujniki temperatury, które w razie jej spadku wyślą sygnał do sterownika pieca by ten zaczął grzać wodę bardziej lub coś w tym stylu. :) Z kolei temperatura lepiej chyba jak się wolno podnosi i wolno opada - w sumie w okresie jesienno zimowym piec będzie chodził cały czas - w okresie wiosenno-letnim również ale tylko by grzał CWU, a tak będzie na podtrzymaniu. Po drugie, szybciej dom jest ochłodzić niż zagrzać a od tego są okna. :)

Sądzę, że podłogówka to dobre rozwiązanie. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiak1982 zamiast się ciągle o wszystko wypytywać zacznij sam coś czytać albo zatrudnij się jako instalator w firmie. Zatrudniłeś firmę to zajmij się swoją robotą a nie ciągle słuchasz co ci majster powie i przelewasz tu swoje żale. To forum nie jest od tego. Z tego co widzę chcesz zrobić instalację jak najtaniej. A żeby tanio zrobić instalację co to trzeba mieć naprawdę sporo pieniędzy - na firmy konkurencji które będą to poprawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli jest to forum samych specjalistów że nie można o nic pytać? Ty może jesteś specem od CO ale ja nie i będę się pytał bo co majster to inna fachura i sposób robienia CO. Jak kupujesz np. do domu to też jedziesz do zawsze tej samej firmy/marketu/sklepu czy jeździsz i sprawdzasz wszędzie? To chyba ja robię to samo. Druga rzecz - nie chcę robić instalacji po kosztach by było taniej - wiadomo że lepiej jak będzie dobrze a tanio - u mnie jest taka kwota na to przewidziana i chce się w niej zmieścić plus minus bo nie tylko to jeszcze mi zostało do zrobienia. Po trzecie czytać tematy czytam jednak musiałby ktoś mieć tak samo robione jak u mnie lub podobnie bym nie musiał pisać tu tego tematu. Nie we wszystkim się jest specem. Teoria teorią a praktyka to już inna bajka. Twój post w niczym nie pomógł jeśli chodzi o temat. I żali tu nie wylewam - skoro Cię to denerwuje omijaj ten topic i będziesz miał niższe ciśnienie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to urządzenie nie spełnia tej roli?:

http://www.allegro.pl/item1056047191_rozdz...dem_miesza.html

U mnie będzie taki sam tylko na 8 zaworów.

nie do końca on miesza tylko nadmiar ciepła którego nie wykorzystuje podłogówka

a na piecu musisz mieć min.50 st. bo ci się piec zaklei

chyba że założysz gazowe, olejowe lub pompę ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek1982 witam ja na twoim miejssu robił byn podłogówke i grzejniki bo gdy naprzykład wyjedziesz na pare dni i po powrocie szybko bądziesz chciał ciepło to grzejniki załatwią sprawe a podłogówka trochę potrzebuje czasu, poza tym masz wybór zawsze coś można zamknąć . Co do układów można zrobić otwarte dla pieca a przez wymiennik zamknięte ciśnieniowe dla CO lub całkowicie otwarte . Piece na paliwo stałe powinny mieć temperature zasilania około 60 st celciusza (większość) a podłogówka jak piszesz na układzie podmieszania, co utrzyma temperatury 18-25 st. celciusza a co z resztą do 60 ,. PROPONUJE wiatrołap korytarz kucznia łazięki podłogówka , salon sypialnie pokoje + łazienka grzejniki . mam to u znajomych działe nawet z kominkiem z płaszczem i są zadowoleni nie żałują decyzji a terz mieli zamiar tylko podłogówke ( mowy dom ) a jeszcze przymierzamy się do solarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.