Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo duży koszt ogrzewania małej kamienicy


planq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy to normalne, żeby za 2 miesiące w małej kamienicy(1 pokój z kuchnią i łazienką, ok. 30-35m²) rachunek za gaz wyniósł 960zł?

Mieszkamy sami z dziewczyną. Za ubiegłe miesiące, w których ogrzewanie nie było potrzebne, rachunki wynosiły po 100-200zł.

Ogrzewanie zasilane jest dwufunkcyjnym kociołem Junkers. Zaprogramowane  na 21.5 stopni między 6 a 23, a od 23 do 6 całkowicie OFF.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za październik i listopad?

 

To mniej więcej tyle, ile u mnie w 100Mkw (kocioł bez żadnych regulacji) również przy 2 osobach używających CWU - i ja uważam ze to duuuuze rachunki. Okna jakie macie? Które piętro?

Kocioł sprawny (kiedy był przegląd ?). Rachunki duże jak za  35Mkw :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 200.- za miesiące letnie to też podejrzanie dużo.

Chyba warto sprawdzić czy tam pod jeden licznik nie jest podłączonych więcej odbiorców....

   Albo licznik fiksuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tak to możliwe , brat rok temu wynajmował kawalerkę i w niej ogrzewanie gazowe i klnął na czym świat stoi bo za takie gu...no płacił 2 tys miesięcznie z czego 700 szło na samo ogrzewanie miesięcznie ,odetchnął jak się wyniósł z tego dziadowstwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Soks napisał:

za październik i listopad?

 

To mniej więcej tyle, ile u mnie w 100Mkw (kocioł bez żadnych regulacji) również przy 2 osobach używających CWU - i ja uważam ze to duuuuze rachunki. Okna jakie macie? Które piętro?

Kocioł sprawny (kiedy był przegląd ?). Rachunki duże jak za  35Mkw :(

Okna są dwa. W kuchni i salonie, dość spore. Przegląd był jakoś w lipcu, piętro 2 na samej górze. Problem jest taki, że pod nami mieszkanie stoi puste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale okna nowe/stare - ciągnie od nich? Jeśli tak to polecam uszczelki profil "D" zdaje się. Ja kupiłem od Tesy do drzwi i dobrze się sprawdziły.

Nad wami tylko dach, czy jakiś strych? Ściany pewnie tez zewnętrzne?  Stawiam, ze dachem przez sufity ucieka masa ciepła, bo pewnie nie ma tam za dobrego ocieplenia :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogrzewanie kamienicy jest kosztowne i to nic dziwnego, taki ich urok, że kupuje się je za grosze, ale później są drogie w utrzymaniu ? My mieliśmy centralne, gdy mieszkaliśmy w kamienicy i to było jedyne rozwiązanie, które jeszcze było w stanie utrzymać ciepło w miarę długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.