Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacje Rur


strus1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie: jaka powinna byc grubosc izolacji rur ogrzewania ( stal ):

1) prowadzonych pod stropem w przestrzeni stropu podwieszanego

2) w szachtach instalacyjnych

Jest to pytanie ktore bardzo mnie nurtuje.

W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami jest zapis ze przewody o srednicy wewn. 22 maja izolacji 20 mm , srednica 22-35 maja izolacji 30 mm, srednica 35 - 100 maja izolacje rowna srednicy. Jest takze zapis "Przewody ogrzewań centralnych według poz. 1-4, ułożone w komponentach budowlanych między ogrzewanymi pomieszczeniami różnych użytkowników" 1/2 wymagań.

CO OZNACZA ZAPIS "KOMPONETY BUDOWLANE" ? czy strop podwieszany lub szacht jest komponentem budowlanym ?

A co jesli przewody sa prowadzone w pomieszczeniu w ktorym temperatura jest 20 czy 24 stopnie i jesli jest to mieszkanie ( pomieszczenia ) jednego uzytkownika ( brak obnizen temp) ? Czy wtedy mozna nie stosowac izolacji lub stsosowac 1/2 wymagan?

I jeszcze jedno pytanie ( wiem ze duzo :rolleyes:) :

Jak jest z instalacja zasialania nagrzewnic ? ( wewnatrz budynku wymogi poz.1-4 rozporzadzenia, a na zewnatrz podwoic izolacje ? czy moze w pomieszczneiach ogrzewanych stosowac 1/2 grubosc wymoana a na zewnatrz 1-4 ? )

Bardzo prosze o jakies sugestie!

POZDRAWIAM !!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jesli chcesz miec skutecznoą izolacje to zastosuj poliuretan systemowy w łupkach i tam grubosci są sytemowe podobnie jak pisałeś ,a zaczynają sie od 30mm a dla rury 65 jest to grubośc 40mm

natomiast jesli jest to piwnica nad którą miszkasz a w piwnicy tez chcez miec podwyzszoną temo to nie izoluj wcale

ja miałem w piwnicy taki komfort ze miałem rury zaizolowane jesxcze gipsem i wszytkim co sie dało zdarłem to i zrobiłem sufity podwieszane tak ze nad sufitami jest wysoka temo a ja nie potrzebuje podłogówki bo zawsze temp podłogi jest wyzsza i mam pełen komfort a [piwnice zimne

takze nalezy wiecdziec co jest potrzebne i jak chcemy to wykorzystac

jesli chodzi o szachty pionowe to poleca sie robic izolacje min 13mm w celu chocby kompensacji czy mozliwosci przemieszczania sie rur aby nie było na sztywno

jesli to szcht zimny to izoluj jak pisałem wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.