Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Agros PID MAX/Kolor (Technix) czy Timel SKZP-05 (Timel) i dlaczego taki wybór?


Yanosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

pytanie do osób które miały do czynienia z którymś ze sterowników jak w tytule lub ze starszymi typami tych sterowników. Sterowniki są już w sprzedaży. Argos dołączany do kotłów dwupaliwowych różnych marek. Ten w tytule za dopłatą 500-700 zł. Timel w sprzedaży za ok 1.500 pln. Na który się zdecydować?  Na który Wy byście się zdecydowali? 

Proszę o informację na temat Plusów i Minusów sterowników (Producentów) . Rozumiem że mało kto miał do czynienia z tymi jak w tytule, ale miło byłoby również usłyszeć o ich prototypach, wzorach.  

Na pierwszy rzut oka ja osobiście jestem za Timel. Sterownik jak również firma sprawdzona i dobre recenzje. Kontakt z firmą Timel 100% lepszy, mili ludzie o firmie Technix Pleszew nie mam takiego zdania. Na maile nie odpowiadają trudno się dodzwonić, trudno uzyskać jakieś informację. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, bo SKZP05 nie jest do palnika SV200 dwupaliwowego, nie ma takiego softu ani wyposażenia aby go obsłużyć i tyle. Dywagacje czy to jest proste czy trudne nie mają sensu - nie obsługuje i tyle.

Teraz do sv200pelletowego jest wybór między Argos Black na 3pompy, zawór , cz.pogodowy a Argos Max V2 na 4pompy, 2zawory, cz.pogodowy.

Na tą chwilę jest taki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Oczywiście, że jest ... SKZP-05 i wybór był już co najmniej w październiku 2021. wtedy zakupiłem swojego SKZP-05, zamiast Argosa i ma obsługę palnika SV200 pellet. Kontakt z firmą Timel co najmniej dobry, a z firmą Technix żaden. Mają wyje**ne na wszystko i na wszystkich ... jak czytam posty o kontakcie z Technixem, to pokrywa się z moimi doświadczeniami. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K-r-y-s A to jakaś nowość, pewnie jesteś jednym z nielicznych który dostał taki kocioł w konfiguracji z tym sterownikiem bo pierwsze o tym słyszę. Nie wiem jak teraz kontakt z technixem ale jakiś czas temu to był bardzo problematyczny a nawet niemożliwy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa ... zaszła pomyłka, pewnie z mojego niezrozumienia. Masz rację @Dikster, pewnie przy zakupie pieca nie było i nie ma wyboru, pewnie raczej na pewno. Ja miałem na myśli samą obsługę sv200. Za wprowadzenie w błąd przepraszam 😉

Kontakt z Technixem ... temat rzeka, nawet nie będę komentował 🙂

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z tego co wiem to kotły pelletowe firmy Malina na palniku SV200 są ze sterownikami SKZP05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.