Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ładowanie Zasobnika C.w.u


drucik67

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zrobione od dwóch lat c.o.Automatyka jest poprawnie wykonana i działa bez zarzutu,podłaczałem ją sam bo jestem elektrykiem z zawodu, tydzień temu jak by nie było to jest środek lata, hydraulik zamontował pompe nr.1i5 są one jeszcze nie podłączone elektrycznie a już zaczynają się cyrki. Wszystkie pompy są w stanie wyłączonym tylko pracuje pompa w kotle gazowym żeby nagrzać wode w zasobniku i wtedy nagrzewa się:zasilanie i powrót pompy nr.1,sprzęgło,zasilanie i powrót c.o.Jeżeli zamknę zawory kulowe recznie na zasilaniu i powrocie na nitce od pompy nr.1 to wszysko wraca do normy a kiedy otworze chociażby jeden z nich to zaczynają się grzać elementy j.w. wymienione.Dołaczm schemat.Bardzo proszę o pomoc.POZDRAWIAM.

post-7639-1251641271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik moim skromnym zdaniem to trochę to przekombinowałeś hydraulicznie. W tej sytuacji częśc tego co produkuje kocioł płynie do zasobnika a częsc przez wy. CO z kotła na SPRZ. i przez nie na powrót CWU do kotła. Przecież zawór 3-d jest na powrocie więc może zaistniec sytuacja że powrót będzie jeden ale woda będzie się lała obydwoma wyjściami. Podejrzewam że pompa 1 nagrzewa się przez unoszenie bo raczej zawór zwrotny tłumi tą nitkę. Może zamontowanie zaworu zwrotnego na wy CO z kotła załatwiłoby sprawę(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest nie w tym miejscu zamontowany zawór trójdrożny przełączający. Powinien być na zasilaniu w miejscu trójnika (zaznaczone kółkiem czerwonym. W obecnej chwili, przy obecnym układzie, woda płynie jak pokazują czerwone strzałki. Nie wnikam szczegóły dlaczego, ważne aby pomogło.post-4692-1252042725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiełem dzisiaj doświadczenie,załączyłem ładowanie zasobnika c.w.u. z kotła gazowego i zamknąłem zawór kulowy na zasilaniu c.o. przy kotle oraz jednocześnie załączyłem pompę 1-go obiegu c.o. sprzęgło zaczeło się nagrzewac na powrocie i zasilaniu c.o.Natomiast jeżeli zamknąłem zawory kulowe na zasilaniu i powrocie przy pompie nr.1 to wszysto wracało do normy.Może jakiś automatyk by coś podpowiedział jak sterowac i czym zeby wyeliminowac to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piecu nie ma możliwości żeby przełożyc zawór 3D,ale poddałeś mi do głowy pewną myśl.Mogę założyc dwa elektrozawory na zasilaniu c.o. i c.w.u. i sterowac je tak jak przełacza się zawór 3D w piecu.Zaznaczyłem na schemacie czerwonymi kółkami

Jest jeszcze jeden mankament to flaszka termiczna która tez spina instalację (czerwone strzałki na załączonym schemacie). Jej użycie jest w nieuzasadnione, pozbyłbym się jej.post-4692-1252406024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik napisz jakie średnice masz na wyjściu kotła na sprzęgło a jakie na podgrzewacz CWU i jaki zawór ( fi ) zwrotny jest na ładowaniu podgrzewacza. Czy w pierwszej kolejności nie nagrzewa się czasem zasilanie sprzęgła i powrót z podgrzewacza do sprzęgła? Wszystkie nitki nasz obstawione zaworami zwrotnymi a powrotu podgrzewacza do sprzęgła nie. Może tu też jest problem. Przy tak powywijanym układzie trzeba pamietac o dławieniu i na średnicach rur i na zaworach zwrotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik napisz jakie średnice masz na wyjściu kotła na sprzęgło a jakie na podgrzewacz CWU i jaki zawór ( fi ) zwrotny jest na ładowaniu podgrzewacza. Czy w pierwszej kolejności nie nagrzewa się czasem zasilanie sprzęgła i powrót z podgrzewacza do sprzęgła? Wszystkie nitki nasz obstawione zaworami zwrotnymi a powrotu podgrzewacza do sprzęgła nie. Może tu też jest problem. Przy tak powywijanym układzie trzeba pamietac o dławieniu i na średnicach rur i na zaworach zwrotnych.

Na wyjściu kotła na sprzęgło i na podgrzewacz c.w.u. mam 22-ki,zawór zwrotny 3/4".W pierwszej kolejności nagrzewa się nitka z powrotu i zasilania pompy nr.1,zamyka się przez sprzęgło i delej idzie na zasilanie i powrót c.o. kotła.Yozik z twojego postu wynika że gdzieś brakuje zaworu zwrotnego,jak możesz to narysuj na schemacie gdzie ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant który projektował moją kotłownie,powiedział że sprzedło musi byc bo są dwa obiegi grzewcze, bo sprzegło pełni role bufora między kotłem a obiegami grzewczymi.Jeżeli chcesz usunąc sprzegło to jaką masz propozycje na moją kotłownie?Ja jestem owarty na różnego rodzaju przeróbki,lub dołoznie czegoś żeby poprawnie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik napisz jakie średnice masz na wyjściu kotła na sprzęgło a jakie na podgrzewacz CWU i jaki zawór ( fi ) zwrotny jest na ładowaniu podgrzewacza. Czy w pierwszej kolejności nie nagrzewa się czasem zasilanie sprzęgła i powrót z podgrzewacza do sprzęgła? Wszystkie nitki nasz obstawione zaworami zwrotnymi a powrotu podgrzewacza do sprzęgła nie. Może tu też jest problem. Przy tak powywijanym układzie trzeba pamietac o dławieniu i na średnicach rur i na zaworach zwrotnych.

Yozik,na wyjściu kotła na sprzęgło mam 22=jki,na podgrzewacz też mam 22=jki,zawór zwrotny 3/4''.Jest dokładnie jak napisałeś najpierw nagrzewa się powrót z podrzewacza do sprzęgła,następnie zasilanie pompy nr.1 którę połączone jest z zasilaniem c.w.u. kotła,jednocześnie nagrzewa się zasilanie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest bardzo prosty i ciekawy.Zauwarzyłem na schemacie że spięte są powroty c.o. i c.w.u. przy kotle i nie ma sprzęgła,natomiast na zasilaniu jest tylko wykorzystana jedna nitka.Możesz napisac jak zachowa się pompa w kotle kiedy będą wyłączone pompy obiegowe gdy nie będzię sprzęgła.Mam prośbę możesz zerknąc na schemat kolegi Yozika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.